دو تئوری مختلف برای پایان هاوس
فیلمنامه 9
بازیگری 9
کارگردانی 9
موسیقی 9
ویرایش 9
فیلمبرداری 9

قسمت آخر سریال هاوس همه کسانی که نقش بخصوصی در این سریال داشتند رو دور هم جمع کرد ( به غیر از یکنفر) و به صورت داستانی که به کاراکتر اول نشان میداد که این تمام زندگی توست برای ما بیان کرد. همچنین مخلوطی از تکنیک های داستان سرایی که در بهترین اپیزود های این ..

Summary 9.0 great
فیلمنامه 10
بازیگری 10
کارگردانی 10
موسیقی 10
ویرایش 10
فیلمبرداری 10
مجموع 1 رای از کاربران. شما نیز میتوانید در امتیاز دهی شرکت کنید. فقط کافیست روی ستاره های بالا کلیک کنید و دکمه ثبت را کلیک کنید
ثبت
Summary 10 great

دو تئوری مختلف برای پایان هاوس

قسمت آخر سریال هاوس همه کسانی که نقش بخصوصی در این سریال داشتند رو دور هم جمع کرد ( به غیر از یکنفر) و به صورت داستانی که به کاراکتر اول نشان میداد که این تمام زندگی توست برای ما بیان کرد.
همچنین مخلوطی از تکنیک های داستان سرایی که در بهترین اپیزود های این سریال به کار گرفته شده بود به چشم میخورد. یه خورده از اپیزود “سه داستان” که آخرین قسمت اول این سریال بود، کمی از کتاب “ماجراهای تام سایر” و شرلوک هولمزهم به کار گرفته شد. ممکنه شادترین پایان نباشه اما حداقل برای رابطه بین دو شخصیت اصلیش خوش بود.
“همه خواهند مرد (قسمت آخر)” اپیزودی جاه طلبانه بود! هم از نظر تم و هم از نظر تولید! خیلی جرعت میخواست که اینو به عنوان اپیزود آخر قرار بدن! اما برای 53 دقیقه یه جورایی دپرس کننده هم بود. البته این حس در اواخر قسمت بر طرف شد و به صورتی اتفاق افتاد که مردم حالا حالا ها در باره اش حرف خواهند زد.
داستان بیشتر در یک ساختمان در حال آتش اتفاق میافته که هاوس آخرین بیمارشو رو که یک معتاد به هروئین بود تعقیب کرده بود. هاوس اول فکر میکرد که این بیمار مریضی مهلکی گرفته و خواهد مرد و بیمار هم چون چیزی برای از دست دادن نداشت میخواست که جرم هاوس رو به گردن بگیره تا هاوس زندان نره! اما هاوس بعداً فهمید که مریضی این آقا یک چیز دیگه است و درمان شدنیست. تجربه هاوس بهش میگفت که نباید نجاتش بده چون در موقع مردنش آدم بهتری بود نسبت به زمانی که زنده بود! اما به هر حال نجاتش میده.
که ترکیب اون با وصفی که اون معتاد از هروئین برای هاوس گفته باعث میشه که هاوس اون رو تا اون خونه تعقیب کنه و در آتش گیر بیافته. که تو این وسط با چندی از همکاران و آشنایان مرده و زنده که در گذشته میشناختشون هم صحبت میشه ( به صورت توهم توی ذهنش) کوتر و امبر بهش میگن که اون داره مردن خسته کننده رو به زندگی جالب ترجیح میده. استیسی بهش میگه که اون ویلسون رو به عنوان وجدان خودش انتخاب کرده بوده تا اینکه خودش در درون خودش دنبالش باشه. کمرون بهش میگه اون همیشه پازل حل کردن رو به همه چی ترجیح میده حتی خودش و داره راه یک ترسو رو پیش میگیره که داره اجازه میده آتش اونو فرا بگیره تا اینکه فرار کنه.
و بعداً هم که هاوسی که میگفت همیشه هیچکس عوض نمیشه، بلند میشه و میگه من عوض میشم و میره طرف در که فرار کنه و اونجا هم فورمن و ویلسون میبیننش که سقف فرو میریزه و چند دقیقه بعد اونجا منفجر میشه.
بعد که جنازش پیدا میشه و شناسایی میشه براش ختم میگیرند و همه میان از خوبیاش میگن که نوبته ویلسون میشه و میاد کلی بد و بیراه بار هاوس میکنه که براش یه مسیج میاد که احمق خفه شو!
و بهد ویلسون میاد بیرون و میبینه که هاوس روی پله ها نشسته.
اون دقیقاً عین تام سایر در مراسم ختم خودش شرکت نکرد اما شبیه شرلوک هولمز مرگ خودش رو جعل کرد تا اینکه نبرنش زندان و بتونه تو این مدت با ویلسون باشه. و بقیه اشو هم که دیدید.
چند تا نکته داشت یکی اینکه لیسا کادی نیومده بودکه ظاهراً دعواشون شده بود.
نکته دیگه اینکه بعد الآن معلوم نیست که بعد که ویلسون مرد چی میشه؟ چه بلایی سر هاوس میاد؟
اما تئوری دیگه اینه که هاوس توی این همه مدت که توی خونه در حال آتش بوده و توهم میزده و بعد که ساختمون منفجر شد، هاوس واقعاً مرد! و اون مسیج و دیدن و هاوس و بقیه تخیلات ویلسون بوده!
مدارکشم ایناست:
موقعی که ویلسون مراسم ختم رو ترک میکنه و هاوس روی پله ها میبینه، هاوس هیچ اعصایی اطراف خودش نداره! و حالش برای کسی که از یک طبقه پرت شده و از مرگ بالقوه فرار کرده خیلی خوبه! هاوس همچنین به ویلسون میگه که من مردم! که ما به این معنی گرفتیم که منظورش این بوده که هر کی که مارو میشناسه فکر میکنه من مردم اما اگه از این طرف قضیه بهش نگاه کنیم میشه برداشت دیگری کرد که یعنی واقعیت رو گفته!.گذشته از این، جمله “خوش باش (لذت ببر)” قبلاً هم در سریال هاوس به کار گرفته شده بود. در فصل 5 هاوس تو توهماتش امبر رو میبینه که توی قسمت آخر اومد و همونکارو کرد. که به تماشاگران این سیگنال رو میتونه بده که این دفعه ویلسون داره توهم میزنه مثل اون قسمت! همچنین مورد دیگر اینکه هاوس چطور میتونسته مدارک دندون پزشکی خودش رو با طرفی که مرده عوض کنه؟! قبل از اینکه اصلاً جسد پیدا شناسایی بشه!
البته متاسفانه تهیه کننده یه سوراخ بزرگی توی این تئوری ایجاد کرد و اونم اینکه در یک مصاحبه گفت هاوس هنوز زنده است. گفت که به کله شون زده بود که هاوس رو بکشند اما ممکن بود جالب نباشه و… در آخر هم این حس رو داشتن که بهتره با ویلسون برن هر کاری دلشون میخواد بکنند! یه چیز دیگه هم هست و اون هم اون آی دی ای هستش که فورمن زیر پایه میزش پیدا میکنه در آخر. که آی دی هاوس بوده و چهره فورمن یه جوری نشون میده که هاوس آخرین کلکش رو هم به اونا زده! ما اینطور در نظر میگیریم که هاوس مریضش رو به نیت مردن تا اون خونه دنبال نکرد! بنابراین هیچ دلیلی براش وجود نداشت که اون آیدی کارت رو از قبل برای فورمن اون زیر بذاره!
به هر ایده حال مرده دونستن هاوس هم برای خودش ایده جالبیه! البته یه نکته دیگه هم هستا!و اونم اینکه اگه هاوس برای در رفتن از این موقعیت نقشه داشته (توی خونه در حال آتش سوزی هم بهش اشاره شد) و از قبل سوابق دندونپزشکی طرف رو پیچونده بوده و برای فورمن اون آیدی کارت رو گذاشته بوده و میخواسته خودش رو مرده جا بزنه، آدم شک میکنه شاید خودش اون یارو معتادِ رو کشته!!!
شما هم میتونید نظرات خودتون رو برای ما ارسال کنید…

نویسنده NED

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

3 Comments

 1. SIAVASH September 12, 2014

  دانلود کنم بنطرتون

 2. azade July 16, 2013

  من قسمت آخرشو ندیده بودم اما از کنجکاوی همشو خوندم
  حالا آخر داستانو میدونم
  لو رفت دیگه:(

  • NED July 16, 2013

   :)) khob bebin aval! control dashte bash bar khodet 😀

Comments are closed.