دیدن فیلم سینمایی Fargo بعد از دیدن سریال اقتباسی آن، شما را حیرت زده میکند! به این می گویند اقتباس!
فیلمنامه 9
بازیگری 9
کارگردانی 9
موسیقی 9
ویرایش 9
فیلمبرداری 9

اگر تا به حال سریال Fargo را ندیده اید حتماً شروع کنید در غیر اینصورت یکی از بهترین سریال های امسال را از دست خواهید داد. برای جلوگیری از بی مزه شدن داستان فیلم و سریال از توضیح آن خود داری میکنم، خودتان حتماً تماشا کنید. همانطور که میدانید سریال Fargo از روی فیلم سینمایی ..

Summary 9.0 great
فیلمنامه 0
بازیگری 0
کارگردانی 0
موسیقی 0
ویرایش 0
فیلمبرداری 0
مجموع رای از کاربران. شما نیز میتوانید در امتیاز دهی شرکت کنید. فقط کافیست روی ستاره های بالا کلیک کنید و دکمه ثبت را کلیک کنید
ثبت
Summary 0.0 bad

دیدن فیلم سینمایی Fargo بعد از دیدن سریال اقتباسی آن، شما را حیرت زده میکند! به این می گویند اقتباس!

اگر تا به حال سریال Fargo را ندیده اید حتماً شروع کنید در غیر اینصورت یکی از بهترین سریال های امسال را از دست خواهید داد.
برای جلوگیری از بی مزه شدن داستان فیلم و سریال از توضیح آن خود داری میکنم، خودتان حتماً تماشا کنید.
همانطور که میدانید سریال Fargo از روی فیلم سینمایی با همین نام ساخته برادران Cohen برگرفته شده است. خب همه با پرونده برداران Cohen آشنا هستند و از استعداد و نبوغ این دو در فیلمسازی با خبر هستند. اما نکته جالب اینجاست که سریال اقتباسی از این فیلم نه تنها نسبت به فیلم کم نیاورده است بلکه در بعضی جاها برتری نیز داشته است. به این می گویند یک اقتباس! سریال ها و فیلم های بسیاری تلاش کرده اند که از فیلم یا سریالی دیگر اقتباس کنند و اکثراً با شکست و انتقاد بسیار روبرو شدند، نمونه های آن زیاد است و آخرین نمونه آن در کشور خودمان در رابطه با یک سریال طنز رخ داد. اما این مورد در رابطه با Fargo صدق نمی کند. مدت زمان این فیلم فقط 1:38 می باشد و به تمام کسانی که این سریال را دیدند پیشنهاد میکنم فیلم را نیز مشاهده کنند. داستان اصلاً تکراری نیست، تنها شباهت های بسیار شیرین وجود دارد. شما هر سکانس از فیلم را که ببینید لبخند تحسین برانگیزی بر لبان شما خواهد نشست و احترام بیشتری نسبت به سریال و نویسنده های آن پیدا میکنید. آن ها حتی کاراکتر جدیدی وارد سریال کردند که در فیلم نبود و تنها شباهت هایی به یکی از کاراکتر های فیلم داشت. بله او کسی نیست جز Lorne Malvo! اگز این فیلم را ندیده باشید شاید تعجب کنید! چرا؟ چون یکی از تاثیر گذارترین و بهترین کاراکتر در سریال Lorne Malvo با بازی حیرت انگیز Billy Bob Thornton بود! بله در این حد نویسندگان سریال قوی عمل کردند! Lorne Malvo در سریال شخصیتی جدا به اضافه تشابهاتی از کاراکتر Carl Showalter با بازی Steve Buscemi در فیلم دارد. و Mr.Numbers  با بازی  (Adam Goldberg) و Mr.Wrench  با بازی  (Russell Harvard) جای دو کاراکتر Carl Showalter با بازی  (Steve Buscemi) و  Gaear Grimsrud با بازی  (Peter Stormare) را گرفتند.
کسانی که سریال را دیدند اگر در خط داستانی آن کیف پر از پول مخفی شده در برف سردرگم هستند با دیدن فیلم و اقتباس هوشمندانه آن خط داستانی لذت خواهند برد.
از کارگردانی، فیلمبرداری، داستان نویسی و موسیقی اقتباسی و بسیار زیبای سریال که بگذریم، باید احترام زیادی برای بازیگران این سریال نیز قائل شد. بخصوص Martin Freeman و Billy Bob Thornton در نقش های لستر و لورن. Martin Freeman علاوه بر بازی فوق العاده اش که استرس را حتی به شما نیز منتقل می کند توانسته بسیار هوشمندانه و زیرکانه از کاراکتر مشابه اش در فیلم در بازی خود استفاده کند! و در نهایت Billy BoB Thornton که دیدن تک تک سکانس های این بازیگر و دیالوگ هایش از بهترین لحظات سریال بود و مسلماً نقطه قوت آن.
این دو بازیگر که نام بردم به همراه خود سریال  امسال کاندید جایزه با شکوه امی شده اند.
اگر بعد از دیدن سریال فیلم را ببینید، در فیلم همه چیز متفاوت اما بسیار آشناست! نه به طور زننده، بلکه شیرین.

 

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

72 Comments

 1. فروشگاه سریال December 9, 2014

  شدیدا منتظر فصل دوم هستم.

 2. Sara Mim
  Sara Mim July 13, 2014

  فیلمش هم هست مگه؟!!!!

 3. Mehrdad Pabarja
  Mehrdad Pabarja July 13, 2014

  بهترین سریال امسال بود ! اینو به جرات میونم بگم که فعلا سریالی در این حد کلید نخواهد خورد !

 4. Mojtaba Ghasempour
  Mojtaba Ghasempour July 13, 2014

  Ali Asgari ino didi ?

  • Ali Asgari
   Ali Asgari July 13, 2014

   na dawsh nadidam ama migan kheyliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bahale

 5. Ashkan Aghili
  Ashkan Aghili July 13, 2014

  سريال خيلي قشنگيه
  من ك همشو ي روزه تموم كردم
  واقعاً دوس داشتم
  ادمين سريال همين سبكي ب من معرفي كن

 6. Mohamad Saeed Mtn
  Mohamad Saeed Mtn July 12, 2014

  واقعا سریالش شاهکاره متاسفانه فیلمش رو هنوز ندیدم

 7. Ali Negahi
  Ali Negahi July 12, 2014

  MohammadReza

 8. Babak Irajian
  Babak Irajian July 12, 2014

  فقط برای یک بار دیدن خوبه
  بعد اینکه دیدم پاکش کردم

 9. Mohammad Mohammadpour
  Mohammad Mohammadpour July 12, 2014

  اصلا جالب نیست، بخصوص بازیگرای نقش پلیس، در بعضی سکانسها خنگ بودن پلیسهای سریال آزاردهندست، اصلا قابل قیاس با سریالهای ژانر جنایی، معمایی نیست.

 10. Omid Jalaly
  Omid Jalaly July 12, 2014

  Majid safari

 11. Omid Jalaly
  Omid Jalaly July 12, 2014

  Majid safari

 12. Omid Jalaly
  Omid Jalaly July 12, 2014

  ashkan chimeh

 13. Omid Jalaly
  Omid Jalaly July 12, 2014

  ashkan chimeh

 14. Mim Allameh
  Mim Allameh July 12, 2014

  موضوعش درباره چیه؟

 15. Mohammadreza Zamani
  Mohammadreza Zamani July 12, 2014

  این لامصب حرف نداشت

Comments are closed.