بررسی قسمت آخر فصل 5 سریال Game of Thrones: قسمت دوم – نغمه یخ و آتش

بررسی قسمت آخر فصل 5 سریال Game of Thrones: قسمت دوم – نغمه یخ و آتش

*** هشدار اسپویلر اگر تا قسمت آخر فصل 5 ندیده اید اول تماشا کنید بعد به اینجا بیایید تا بحث کنیم***

در این قسمت به ادامه مبحث قبلی تئوری های دیگر درباره اتفاقاتی که در آخرین قسمت از فصل 5 افتاد می پردازیم.

همانطور که گفتیم به احتمال زیاد جان اسنو همان Azor Ahai است که باز میگردد. در این مورد به طور مفصل در بررسی قسمت آخر فصل 5 سریال Game of Thrones: قسمت اول – بازگشت Azor Ahai توضیح دادیم. حال ببینیم چه علائمی برای این تئوری وجود دارد.

یکی از نماهایی که سریال به ما نشان داد که جان میتواند فرد منتخب باشد آن صحنه از بین بردن وایت واکر با شمشیرش بود. همانند پادشاه آرتور یا گودریک گریفیندور  Azor Ahai هم یک شمشیر افسانه ای دارد که نام اش “آورنده روشنایی(نور)” است. در کتاب شخصیت سم ول تارلی میگوید: “یک مورد در باره “شب طولانی” پیدا کردم که از آخرین قهرمان (Azor Ahai) میگفت، که او دیگران (وایت واکر ها) را با فولاد اژدها (شمشیر مخصوص) میکشت. ظاهراً آن ها توانایی ایستادگی در برابر آن شمشیر را نداشتند.” Melisandre هم در مورد افسانه “آورنده روشنایی” در فصل دوم گفته بود که در کتاب های کهن آمده است که یک جنگجو یک شمشیر آتشین را از آتش بیرون میکشد.” در رمان (نه در سریال) وقتی Jon Snow جان فرمانده ارشد Jeor Mormont را نجات میدهد، جان اسنو آتشی درست میکند که به دسته شمشیرش (Longclaw) آسیب میرساند و نقره سر دسته شمشیر را که شکل سر خرس بود آب میکند و محافظ و دسته شمشیر را می سوزاند. Mormont شمشیر را به جان میدهد، پس شمشیری که جان در نبرد با آن وایت واکر ازش استفاده کرد (LongClaw) در واقع از آتش بیرون کشیده شده بود.

شمشیر و شیفتگی Melisandre در باره جان اسنو بیشترین اشاره های سریال به خاص بودن جان دارد. در کتاب نشانه های دیگری نیز هست. Melisandre می گوید: “من برای فقط یک نگاه کوتاه از Azor Ahai دعا میکنم و R’hllor فقط به من برف (برف به زبان انگلیسی Snow می شود که نام خانوادگی Jon Snow میباشد) را نشان می دهد.” ظاهراً R’hllor حس شوخ طبعی دارد!

در رمان جان خواب میبیند که ذر یک زره یخ شمشیری آتشین را محکم در دست دارد که از آن برای کشتن دوست دختر وحشی (wildling) اش Ygritte استفاده میکند. در افسانه Azor Ahai شمشیر افسانه ای اش را با غوطه ور کردن آن در قلب همسری که عاشق اش است Nissa Nissa شکل میدهد. در آخر اینکه Azor Ahai قرار است که از نسل Aerys (پادشاه دیوانه) و Rhaella Targaryen باشد و اگر شایعه ها در مورد والدین جان راست باشد (اگر خواستید در کامنت ها اشاره کنید که در مورد این هم مطلب قرار بدهم) Aerys و Rhaella میتوانند جد او باشند. پس بفرمایید! جان اسنو حرامزاده بیچاره Winterfell میتواند واقعاً آن شاهزاده قول داده شده باشد.

557db029320a56cf4241065d_dany-azor-ahai

خب اینجا باید این را در نظر گرفت که آیا حتماً این جان هست که میتواند Azor Ahai باشد؟ خب ممکن است بگویید اگر کسی هم بخواهد یک ناجی باحال برای نجات آدمیزاد باشد او باید Daenerys Targaryen باشد. بله درست است او حتی بسیاری از صفات Azor Ahai ایی را دارد. او در نمک و دود به دنیا آمد(اشک هایش و خاکستر دروگو). او تخم های اژدها را بیدار کرد، او کسی را که عاشق اش بود قربانی کرد و خب مسلم است که از خانواده Aerys/Rhaella است. آن ها والدین اش هستند، پس چرا دنریس Azor Ahai نیست؟ خب شاید باشد! قسمتهایی از پیشگویی هست که میگوید “اژدها سه سر دارد” و خیلی ها این را بدین معنا میگیرند که Azor Ahai در واقع 3 نفر هستند. شما میتوانید در مورد این تئوری و قضیه سواران اژدها در قسمت بعدی (سوم) این مقاله به زودی بخوانید. پس این بدین معنی است که جان و دنریس و بله البته احتمالاً تیریون لنیستر با هم ناجی را تشکیل خواهند داد. و جان و دنریس با همدیگر بله درست حدس زدید نغمه یخ و آتش را شکل میدهند .

آیا کسی غیر از ملیساندرا هم میتواند جان را نجات دهد و دوباره زنده کند؟ بله چرا که نه؟ شاید “پادشاه شب” اینکار را بکند. اتفاقاً او عاشق برگرداندن مردگان است. اجان اسنو میتواند شیطانی شود و مثلاً تا قبل از اینکه توسط جادوی برادرش برن که دارد از فرزندان جنگل یاد میگیرد به خود بیاید، تا آن موقع نیروی مردگان را علیه دنریس رهبری کند. (یخ در برابر آتش؟)

556bc21c378caf0d670e4d8c_come-at-me-crow-nights-king

 به نظر میرسد که مارتین نشانه های بسیاری در کتاب اش گذاشته است تا جان را Azor Ahai نشان دهد و شاید به این علت است که سریال سعی کرده خیلی از آنها را حذف کند یا تعدیل کند تا زیادی داستان لو نرود. شاید به همین علت است که اصلاً لیدی استون هارت در سریال نیاورده شده است. سریال تمام سعی اش را کرده است که تعلیق مردن جان را به حداکثر برساند.

به هر حال His watch has ended. همانطور که گفتم برای تولد دوباره باید میمرد و اگر این ها درست باشند خیلی زیبا خواهد بود و او کسی نبود که زیر سوگندی که یاد کرده بود بزند و حتی میتوانست حرامزاده بودن خودش را پاک کند اما به خاطر سوگند اش اینکار را نکرد. اما حالا با مرگ اش دیدبانی جان اسنو به پایان رسیده است، اکنون او فردی آزاد است. For The Watch…

اگر باز هم مطالب اینچنینی دوست دارید بخوانید در کامنت ها حتماً ذکر کنید تا برایتان در سایت قرار دهیم.

قسمت سوم مقاله – سواران اژدها می باشد.

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

24 Comments

 1. علیرضا January 14, 2016

  واقعا دمتون گرم خیلی عااااالی بود به جرات میتونم بگم این سریال شاهکار

 2. سیاوش November 15, 2015

  واقعا جان اسنو مرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. رضا June 27, 2015

  سلام به همه
  یه چیزی بگم. !؟
  از همون قسمت دوم فصل یک که جان اسنو میره به قلعه ی سیاه ، مطمئن بودم که ند استارک ، دائی ـه جان هستش و جان پسر همون خواهرـه ند استارکه که توی سیاهچالهای وینترفل دفن شده. منتها فکر میکردم که رابرت باراتیون هم پدرشه که توی فصل پنج یک شبهه برام ایجاد شد چون گفته شد که خواهر ند استارک توسط تارگرین، بهش تجاوز شد و این حدس رو هم زدم که ممکنه جان ، برادر دنریس باشه. که احتمالش هم زیاده چون بعد از کشته شدنش ، قطعا باید بسوزوننش که احتمالا بدنش آتش نخواهد گرفت.
  ……
  نمیدونم.

 4. Hadi Sh Zonuz
  Hadi Sh Zonuz June 25, 2015
 5. Mooj Taba
  Mooj Taba June 23, 2015

  یه سوال
  چرا اصلا اون پسر استارک رو که فلج بود تو فصل پنج نشون ندادن
  ؟؟؟

  • Mohamad Sadegh
   Mohamad Sadegh June 23, 2015

   یادشون رفته گمونم خخخخخخ

  • سریالهای خارجی
   سریالهای خارجی June 23, 2015

   Mooj Taba این مطلب رو بخون:
   bit.ly/ftvsirbranstory

  • Mooj Taba
   Mooj Taba June 23, 2015

   چیزی نگفته فقط
   گفته نمی یان

   :/

 6. kingahmad June 20, 2015

  عالی بود مطلب لطفا مطالب بیشتری بزارین

 7. ariya June 20, 2015

  درود بی پایان بر شما. خیلی زیبا تحلیل میکنید.لطفا تا می توانید از این دست مطالب را باز نشر دهید .سپاس

 8. مهدی June 19, 2015

  ممنون خیلی عالی بود
  لطفا بیشتر راجب این سریال مطلب بزارید
  خیلی مث من عاشق جان بودند
  می تونید از توئیت ها راجب این سریال هم مطلب بنویسید؟

 9. Shahab June 19, 2015

  salam mikham in romano bekhonam fil m kheyli jaleb shode az koja mitonam peyda konam

 10. معین June 18, 2015

  واقعا ممنون
  اگه میشه بیشتر

 11. سعید June 18, 2015

  اگه سه نفر رو به عنوان ناجی در نظر بگیریم و دو تای اونها دنریس و جان باشن، نفر سوم قطعا برن استارک خواهد بود نه تیریون لنیستر!

  • پوریا June 19, 2015

   موافقم

 12. مجتبي June 18, 2015

  با سلام خيلي ممنون بابت متن زيباتون اگه ميشه واسه اكثر كاراكترهاي مشهور اين سريال از اين متنا بزاريد. tnx :)

 13. Maryam June 18, 2015

  سلام خیلی خوبه لطفا بیشتر از این مطالب بزارین مرسی

 14. mojtaba June 18, 2015

  آقا راب بر نمی گرده ؟

 15. majid June 17, 2015

  مرسي از اطلاعاتتون مشتاقيم بيشتر بخونيم

 16. علی دلاور June 17, 2015

  لطفا اگر ممکنه یه مقاله راجع به بریک دوندارین و تورس از میر بذارید

 17. مسعود June 17, 2015

  خسته نباشین عالی بود مقالتون
  منتظر قسمت های بعدی هستم

 18. parsa June 17, 2015

  AGHA KHEILI allie in maghalatet lotfan bishtar bezar

 19. علی June 17, 2015

  خب چیزی که منطقی تر به نظر میاد اینه که پدر و مادر جان از همون فرمول R + L = J یعنی ریگار تارگرین و لینا استارک هستند .
  ( ند استارک : چیزی که مهمه اینه که خون من در رگ های جان جریان داره و دیگه چیزی مهم نیست )
  این یعنی که خون پادشاهای اژدها در رگ های جان جریان داره و برای همین نمیشه به همین راحتی از جان اسنو گذشت.
  جان برای گذشتن از قسم نگهبانان شب باید از جونش میگذشت ، با این مرگ و احتمالا بازگشت از مرگ راه برای شروع دوباره جان برای ادعای تخت و پادشاهی باز میشه.
  اژدها سه تا سر داره ، در حال حاضر با احتساب جان و دنریس تنهای دو خون تارگرین وجود داره …
  نفر سوم کی میتونه باشه ؟؟

 20. ناصر June 17, 2015

  اقا در مورد برادرش که میگن ممکنه بال داشته باشه برامون بگو.

Comments are closed.