جنگ شکست خورد، پیمان بسته شد…

جنگ شکست خورد، پیمان بسته شد…

***هشدار***

این مقاله شامل بحث پیرامون مطالبی از قسمت 7 از فصل دوم سریال True Detective میباشد. توصیه میشود قبل از خواندن ادامه این مطلب ابتدا قسمت 7 را تماشا کنید.

بلاخره یک قسمت پر از هیجان و خوش ساخت از فصل دوم سریال True Detective پخش شد. بلاخره سرنوشت کاراگاهان واقعی ما برایمان مهم شد. احتمالاً شما نیز دلتان نمی آمد که این قسمت تمام شود. به نظر میاید که از جاه طلبی های True Detective در این دو قسمت آخری که پخش شد کاسته شده است. دیگر خبری از آن سکانس های طولانی و تکراری نوشیدن در بار با صدای ناله محزون خواننده نیست. به جای آن یک درام پلیسی نفسگیر و محکم و پر ملات را داریم. البته عمدتاً به ضرورت اینکار صورت گرفته است. بلاخره در یک نقطه باید تهیه کنندگان فلسفه را کنار میگذاشتند و به پرونده اصلی میپرداختند.

اتفاقات بسیاری در قسمت قبل افتاد اما در میان تیراندازی های زیر زمینی، آتش کشیده شدن کازینو ها و روابط عاشقانه نه چندان ضروری به نظر رسید که Ani Bezzerides و Ray Velcoro معمای قتل اصلی داستان را حل کردند و آن این بود که چه کسی Ben Caspere را کشت؟

اینطور که به نظر میرسد Laura یا همان Erica این کار را انجام داده است و اگر این سوال در ذهنتان بوجود آمده که او کیست شاید دلیل اش یکی از اشکالات اصلی این فصل از True Detective باشد.

Laura یا Erica خانمی است که برای Caspere کار میکرد. ما او را دو بار در این فصل دیدیم و آخرین بار در یک صحنه عجیب غریب بود که در آن ماشینی که برای جابه جایی جنازه Caspere استفاده شده بود دزدیده شد بود. این خانم به ظاهر اتفاقی در همان لحظه که Ray و Ani حضور داشتند برای جمع کردن مدارک برای بازرسی آنجا آمده بود.

55bf7f85fff2c16856a797f3_laura-td

در قسمت دیشب Bezzerides و Velcoro در عکسی از پارتی های بخصوص کسپر، Laura/Erica را به عنوان یکی از آن خواهر و برادر که در دزدی سال 1992 یتیم شده بودند، شناسایی کردند. از آنجایی که Caspere در جرمی که باعث کشته شدن پدر و مادر او شده بود دست داشت پس Laura انگیزه لازم برای کشتن او را دارد. اما همانطور که میدانیم شخصی که خود را در زیر نقاب پرنده قایم کرده بود یک مرد بود، پس میشود نتیجه گرفت که او حتماً یک همدست داشته است.

 

559a1389fff2c16856a653b8_td-animals

این آقای همدست به احتمال بسیار برادر لئونارد است و با اینکه سریال این شخصیت را به طور رسمی معرفی نکرده است برخی عقیده دارند که ما او را در صحنه محل فیلمبرداری به همراه Laura دیده ایم.

photographer

ما حتی آن ها را در حال رد شدن از کنار یکدیگر دیدیم که به نظر میرسد مکالمه یا نوشته ای بین این دو رد و بدل شد.

55bf7fac9e9755183d9801b4_siblings-td

اگر واقعاً تئوری هایی که گفته شد درست باشند پس یک قضیه Law & Order ای (یک سریال جنایی معروف چندین قسمتی که داستان هر قسمت در مورد وقوع یک قتل، شناسایی قاتل و گرفتن اعتراف از او میباشد) رخ داده است. یعنی اول شخصیت های جزئی معرفی شوند، سپس در انتها به جرم خود اعتراف کنند. در واقع Pizzolatto خالق این سریال همین روند را در فصل یک نیز پیش گرفت و ما یک صحنه کوتاه اوایل سریال قاتل را در حال چمن زنی دیدیم.

اما این فصل از سریال True Detective یک مشکل ثابت دارد و آن این است که شخصیت های فرعی به مراتب توسط شخصیت های اصلی نام برده میشوند بدون آنکه تاثیر خاصی بر بیننده بگذارند. به یاد ماندن یک شخصیت جزئی در یک قسمت 1 ساعته از سریال Law & Order یک چیز است، اما دنبال کردن اسامی ای چون Holloway, Burris, Dixon, Osip, Blake, McCandless, Quesada, Ilinca,Irina و Stan برای تمام مدت فصل یک چیز دیگر.
اینطور نیست که بینندگان توانایی دنبال کردن چندین شخصیت را نداشته باشند (از طرفداران Game of Thrones بپرسید)، مسئله این است که به غیر از Chessani ها، بقیه شخصیت های فرعی همه مهره هایی قابل تعویض در شناسایی قاتل در یک داستان پلیسی مبهم اند. یک سری لهجه روسی دارند، یکسری موی قرمز دارند اما غیر از این موارد هیچ شخصیت درست و حسابی شناسانده شده وجود ندارد که در ذهن ها بماند.

این قسمت با مرگ Paul Woodrugh در یک تیراندازی به پایان رسید که کمی بار احساسی داستان را تشدید کرد. زیباترین لحظه شخصیت Paul هم تبدیل شدن اش از “من فقط میخواهم روی موتورم برگردم” به “من فقط دارم سعی میکنم آدم خوبی باشم” بود. او توسط معشوقه سابق اش و پیرو Black Mountain یعنی Miguel تحت تعقیب بود و پس از چند صحنه تیر اندازی در تاریکی در حالیکه چیزی نمانده بود سالم فرار کند توسط Burris کشته شد. Burris  همان کسی است که Lido Amarillo را در سال 2006 بدون مجازات آزاد کرد، پس احتمالاً Burris نقشی در آن سلاخی داشت که باعث مرگ همه جز کاراگاهان ما شد.

البته یک نکته خوب اینجا وجود دارد. همینطور که کم کم تعداد زیادی کشته می شوند (Blake, Paul, Miguel)  و خانواده ها هم به محل های امن برده میشوند، تعداد شخصیت های فرعی که پی گیر آن ها باشیم کمتر میشود. البته ممکن است بی انصافی باشد که Paul را فرعی در نظر بگیریم اما وقتی که داستان روی روابط بین دو شخصیت آسیب دیده مانند Bezziredes و Velcoro تمرکز میکند، یک نماهایی از زیبایی های فصل 1 را به ما نشان میدهد.

بازی ای که Rachel McAdams و Colin Farrell در آخرین قسمت پخش شده با نگاه های سوزناکشان انجام دادند یکی از بهترین قسمت های این فصل بود. البته قابل پیش بینی بود که دو شخصیت آسیب دیده مرد و زن با یکدیگر وارد رابطه شوند و میشد از همان اوایل سریال Bezziredes و Velcoro را در این حال تصور کرد. اما نمیشود این حس را در نظر نگرفت که نبود این رابطه میتوانست بهتر و زیباتر باشد. تا قبل از این، رابطه این دو به صورت محترمانه به همراه درک یکدیگر بود اما نه خیلی نزدیک. اما اینکه بعد از اکتشاف مشکلات دوران کودکی اشان به یکباره همدیگر را بفهمند و با هم ارتباط برقرار کنند به نظر خیلی راحت و کمی بی ارزش میامد. اما خب خود Vera روسپی ای که از مهمانی نجات داده شده بود گفت در دنیای True Detective همه چیز در این رابطه است!

و اما:

چرا این خواهر و برادر صبر کردند الآن انتقام بگیرند؟ سرنوشت آن هارد درایو در خانه کسپر چه شد؟ مطمئناً اگر کسی میخواست افشاگری کند تا الآن باید محتویات هارد لو میرفت. شاید تنها راه حل خلاصی کاراگاهان ما همین هارد باشد.

باید دید قضیه Teague Dixon پلیسی که در آن تیراندازی کشته شد چه بود؟ او در دزدی سال 1992 شریک بود اما ظاهراً چیزی به او نرسیده بود. آیا او با کسی که کسپر را کشته بود همدست بود تا انتقام بگیرد؟

همچنین شخصیت Jordan خیلی مشکوک به نظر میرسد، ظاهراً باید انتظار حرکتی غیر منتظرانه از طرف او داشت.

قسمت بعدی که قسمت آخر این فصل است مدت زمان 90 دقیقه دارد و باید دید که سازنده سریال پس از مدتی طولانی با معرفی عنصر هیجان در قسمت یکی مانده به آخر چطور میخواهد این فصل را به پایان برساند.

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

10 Comments

 1. iman August 6, 2015

  سریال تو قسمت بسیار زیبا شد.اما مشکلی که من از اول با این سریال داشتم هون طور که ادمین گفت تعداد زیاد شخصیت های فرعی بود..تحلیلتون عالی بود بعضی جاهای سریالو شفاف سازی کردین ممنون….ازین مطالب بیشتر بزارین..

 2. Shervin Partow
  Shervin Partow August 5, 2015

  حالا که داره سریال تموم می شه.تازه داره خوب می شه

 3. Majid Besharati
  Majid Besharati August 5, 2015

  Fasle 1 , yejur ghashang bud , in fasl be nazaram yejure dg zibast :)

  vali majmu’e 2fasl hanuz tahsin bar angize :)

 4. abbas August 4, 2015

  مرسی بابت نغد حرفه ای تون

 5. Abbas Heydari
  Abbas Heydari August 4, 2015

  Yani ravanie ahange TItrazham X_X

 6. Shahab Khadivi Zand
  Shahab Khadivi Zand August 4, 2015

  Morteza Ozlati Moghadam

 7. سیده نرگس
  سیده نرگس August 4, 2015

  خیلی پیچیده س داستانش من نصفشو نفمیدم تو قسمت هفت 😀

 8. EmAd Moshtagh
  EmAd Moshtagh August 4, 2015

  akharesh Paul Mord ke :( aahhh asabam beham rikht :( nabayad mimord

 9. abolfazl August 4, 2015

  با اینکه کولین فارل و مک آدامز بازیگران خوبی هستن ولی به گرد پای مک کانهی و وودی هریسون نمیرسن.یه وقعیت هست.

 10. Abolfazl Mahmoudi
  Abolfazl Mahmoudi August 4, 2015

  نامی ندارم….ولی مهم نیست

Comments are closed.