یک قسمت از سریال Breaking Bad با کیفیت 4K از شبکه Netflix هک شد!

یک قسمت از سریال Breaking Bad با کیفیت 4K از شبکه Netflix هک شد!

Pirate ها توانستند قفل کپی رایت ویدیو Ultra HD شبکه Netflix را بشکنند. TorrentFreak اعلام کرده است که یک کپی از اولین قسمت سریال Breaking Bad در یک سایت ردیاب فایل های تورنت خصوصی برای دانلود قرار داده شده است. هنوز محتوی این ویدیو چه توسط سایت ما و چه توسط TorrentFreak تایید نشده است، چون خود TorrentFreak شخصاً فایل ها را تست نمیکند، اما اگز این ویدیو از قسمت اول که ظاهراً 18 گیگ حجم دارد واقعیت داشته باشد اولین مورد از قفل شکنی روش های ضد Piracy فایل های 4K شبکه Netflix خواهد بود.

شبکه Netflix ارائه محتوای 4K یا Ultra HD را از ماه آپریل 2014 با سریال درام سیاسی اش یعنی House of Cards شروع کرد. بعد از آن چندین سریال دیگر را نیز با این کیفیت ارائه کرد که یکی از آن ها همین Breaking Bad است که در ژوئن 2014 با شراکت Sony Pictures در اختیار اعضای این شبکه قرار گرفت. به همراه سرویس Instant Video آمازون شبکه Netflix از معدود شبکه هایی است که امکانات 4K و Ultra HD در اختیار اعضای خود قرار میدهد زیرا پخش کننده های بلوری تا این حد کیفیت هنوز در دست ساخت هستند. BDA (Blu-ray Disc Association) گفته است که کار اش روی فرمت جدیدی از Ultra HD Blu-ray به پایان رسیده است و این فرمت جدید ویدیو های 4K را تا رزولوشن 3840x 2160 پیکسل پشتیبانی میکند و طیف رنگ را برای فیلم ها و ویدیو ها بسیار بالا خواهد برد. همچنین قابلیت ارایه محتوی high dynamic range (HDR) و high frame rate content با fps حدود 60 را داراست. آن ها همچنین گفته اند که این فرمت قابلیت پخش فرمت های سابق را نیز دارد. BDA تمام سعی اش را میکند تا مردم را قانع کند که هنوز مدیای فیزیکی (همانند روی دیسک بلوری) بهتر از مدیا دیجیتالی (همانند فیلم های اینترنتی مانند شبکه Netflix) است. توسط UHD Blu-ray در دیسک های دو لایه تا حدود 66 گیگ و در دیسک های سه لایه در حدود 100 گیگ اطلاعات میتوان دخیره کرد که مسلماً دریافت این حجم از اینترنت طاقت فرسا خواهد بود.

در Netflix مشتریان فقط در صورتی میتوانند ویدیو های 4K را تماشا کنند که از تلویزیون های 4K که از High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) 2.2 پشتیبانی میکنند، استفاده کنند، که بیشتر مدل های ساخته شده بین سال های 2014-2015 میباشند. این سیستم محافظت از خق کپی رایت که تمرکز اش بر روی فیلم های HD است، وظیفه دارد تا جلوی دریافت و ضبط محتوی ویدیویی را از طریق HDMI و یا دیگر اتصالات بگیرد. یک Screenshot که توسط TorrentFreak نشان داده شده ثابت میکند که تصویر ضبط شده از شبکه Netflix از طریق کابل HDMI بوده است. شبکه Netflix هنوز توضیحی در این مورد نداده است اما گفته است که این موضوع تحت بررسی قرار دارد.

پست های مرتبط

فصل هشتم سریال The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود

فصل هشتم سریال The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود

در مراسم کامیک کان امسال به طور رسمی همین الآن اعلام شد که فصل هشتم سریال پرطرفدار شبکه CW یعنی The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود.

آپدیت: سه شخصیت Aladdin، Jafar و Jasmine به Once Upon a time می آیند!

آپدیت: سه شخصیت Aladdin، Jafar و Jasmine به Once Upon a time می آیند!

در پنل كامیك كان سریال Once Upon a time امسال اعلام شد كه Deniz Akdeniz در فصل ششم سریال در نقش Aladdin كه گفته می شود كه نجات بخش است ظاهر می شود. همچنین Oded Fehr نیز به جای Naveen Andrews در نقش جعفر بازی خواهد کرد ( پیش از این در سریال اسپین آف Once Upon a Time in wonderland نقش جعفر...

دو بازیگر مهمان فصل دهم سریال The Big Bang Theory

دو بازیگر مهمان فصل دهم سریال The Big Bang Theory

در کامیک کان امسال مشخص شد که در فصل دهم سریال The Big Bang Theory نقش مادر پنی را Katey Sagal بازی میکند. نقش برادر پنی نیز به Jack McBrayer داده شده است.

2 Comments

  1. Milad Pa Pouraga
    Milad Pa Pouraga August 31, 2015

    هکر بودن تو ایران به درد نمیخوره چون یه فیلمی بخوای با کیفیت 4K دانلود کنی نصف عمرت میگذره 😀

  2. Maryam Zmz
    Maryam Zmz August 30, 2015

    این سریال عالیییییییه

Comments are closed.