جورج مارتین اعلام کرد هنوز کتاب جدید اش را تمام نکرده است

جورج مارتین اعلام کرد هنوز کتاب جدید اش را تمام نکرده است

او در وبلاگ اش نوشته است: “کتاب The Winds of Winter هنوز تمام نشده است. باور کنید گفتن این حرف ها برای من هم اصلاً لذت بخش نیست. شما نا امید شدید و شما تنها نیستید. ویراستاران و ناشران و HBO و ناشران خارجی و … همه نا امید شدند. اما هیچکس بیشتر از من نا امید نیست. برای ماه هاست که تنها چیزی که میخواهم این است که بگویم کتاب را در آخرین روز یا قبل از 2015 تمام کردم و تحویل دادم اما کتاب هنوز تمام نشده.

قرار هم نیست فردا یا هفته دیگه تموم بشه. خیلی نوشته شده در حد 100 ها صفحه و 10 ها فصل، اما هنوز چیز های زیادی برای نوشتن باقی مانده. هنوز ماه ها عقبم، تازه اگر همه چی خوب پیش بره. هنوز فصل هایی برای نوشتن مانده و همچنین بازنویسی هم وجود داره. من بازنویسی زیاد انجام میدم، گاهی اوقات حتی به کل ساختار را عوض میکنم.

خب میتونم بگم ببخشید خانم ها و آقایان هنوز دارم مینویسم یا اینکه وقتی تموم میشه که تموم شده باشه. که اینکار رو هم تا الآن انجام دادم. اما فصل 6 سریال نزدیک است و درخواست ها برای اطلاعات بیشتر بسیار است. اما میخواهم این دفعه بیشتر توضیح بدهم…”.

او در ادامه از مسافرت ها و نوشته های متفرقه اش، و دلایلی که مردم گفته اند همانند پیری یا کند نوشتن و غیره گفت و گفت که بی تاثیر نبوده اند و ممکن است درست باشند. همچنین از ضرب الاجل هایی که از سوی ناشران و تولید کننده ها برایش گذاشته شده بود گفت و اینکه نتوانسته بود به آن ها برسد.

در آخر نیز گفت یک سری شخصیت ها در کتاب زنده اند اما در تلویزیون مرده اند یا برعکس که در ادامه یا سرنوشت آنها همانند هم میشود یا اینکه اصلاً بعضی از شخصیت های کتاب به تلویزیون آورده نخواهند شد.

” و اما سوالی که خیلی ها از من پرسیده بودید این بود که حالا که سریال جلو افتاده آیا داستان در سریال برای ما خوانندگان کتاب لو خواهد رفت؟

شاید. ببینید من فکر نمیکردم که سریال به کتاب برسه به این سرعت. سریال تند پیش رفت منم کند عمل کردم. موارد دیگر هم بودند اما این دلیل اصلیش بود. با این اوضاع یکسری پیچش های داستانی و اتفاقاتی در فصل 6 رخ خواهد داد که هنوز در کتاب ها اتفاق نیافتده است. برای سال ها خوانندگان کتاب های من جلوتر از کسانی بودند که سریال را نگاه میکردند. امسال در بعضی موارد این قضیه بر عکس خواهد شد. اینکه چطور میخواهید با این قضیه کنار بیایید به خودتون بستگی داره. ببنید من رمان Andy Weir یعنی The Martian رو قبل از اینکه فیلم رو ببینم خوندم. اما مثلاً JONATHAN STRANGE AND MR NORRELL رو قبل از اینکه کتابش رو از Susanna Clarke بخونم دیدم. در هر دو مورد هم از کتاب لذت برم هم از اقتباس. قرار نیست حتماً یا این باشه یا دیگری. ممکنه یکی رو به دیگری ترجیح بدهید اما هنوز میتونید از هردوشون لذت ببرید.

از سریال لذت ببرید، از کتاب لذت ببرید. در این حین من همچنان به نوشتن ادامه خواهم داد. فصل به فصل، صفحه به صفحه و کلمه به کلمه. این چیزیه که بلدم و میتونم انجام بدم.”

پست های مرتبط

فصل هشتم سریال The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود

فصل هشتم سریال The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود

در مراسم کامیک کان امسال به طور رسمی همین الآن اعلام شد که فصل هشتم سریال پرطرفدار شبکه CW یعنی The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود.

آپدیت: سه شخصیت Aladdin، Jafar و Jasmine به Once Upon a time می آیند!

آپدیت: سه شخصیت Aladdin، Jafar و Jasmine به Once Upon a time می آیند!

در پنل كامیك كان سریال Once Upon a time امسال اعلام شد كه Deniz Akdeniz در فصل ششم سریال در نقش Aladdin كه گفته می شود كه نجات بخش است ظاهر می شود. همچنین Oded Fehr نیز به جای Naveen Andrews در نقش جعفر بازی خواهد کرد ( پیش از این در سریال اسپین آف Once Upon a Time in wonderland نقش جعفر...

دو بازیگر مهمان فصل دهم سریال The Big Bang Theory

دو بازیگر مهمان فصل دهم سریال The Big Bang Theory

در کامیک کان امسال مشخص شد که در فصل دهم سریال The Big Bang Theory نقش مادر پنی را Katey Sagal بازی میکند. نقش برادر پنی نیز به Jack McBrayer داده شده است.