خلاصه و بررسی بازگشت دراماتیک “Grey’s Anatomy” بعد از تعطیلات نیم فصل!

خلاصه و بررسی بازگشت دراماتیک “Grey’s Anatomy” بعد از تعطیلات نیم فصل!

دیروز، سریال پرطرفدار “Grey’s Anatomy” بعد از ماه تعطیلات زمستانی، پخش نیم فصل دوم خود را آغاز کرد. این سریال با 12 فصل، یکی از موفق ترین و پرطرفدارترین سریال های تلویزیون می باشد، و انتظارات از قسمت جدید به کارگردانی Denzel Washington بالا بود.

این مطلب حاوی اسپویلر می باشد!

اگر تا قسمت 9 از فصل 12 سریال را مشاهد نکرده اید، از خواندن ادامه مطلب پرهیز کنید.

اپیزودهای “Grey’s Anatomy” معمولا دارای چند داستان موازی می باشند. داستان ها و اتفاقات همزمان که بعضا تعدادشان زیادتر از آنچه که باید و شاید است و از نظر بعضی منتقدین، یک مشکل!
ولی این قسمت اینطور نبود. قسمت 9 فصل 12 فقط و فقط در مورد Meredith، شخصیت شاید به قولی بد شانس سریال بود! شخصیتی که در سقوط هواپیما بود. غرق شد. در کنار یک بمب گیر افتاد. اسلحه روی سرش قرار گرفت و همسرش در سانحه رانندگی کشته شد!

این قسمت متفاوت که ‘صدای سکوت’ نام دارد، کنار داستان اصلی، یک قسمت فمینیستی است که در آن به طریقی نابرابری زنان در مقابل مردان را مطرح می کند. در ابتدای اپیزود، Meredith را می بینیم که در یک کارگاه آموزشی با تعداد زیادی انترن و رزیدنت است و سوالی از آنها می پرسد و فقط مردان کلاس دست خورد را بالا می برند. سپس صدای او به عنوان راوی شنیده می شود که آماری در مورد عدم حرف زدن و شرکت موثر زنان در گفت و گو های کلاس های درس مختلط می دهد. و سپس می گوید در دنیایی که مردها قوی تر، بزرگ تر و سریع تر هستند، اگر آماده ی جنگیدن نباشی، ‘سکوت’ تو را می کشد.

این اپیزود مانند قسمت های دیگر سریال، به صورت عادی با آوردن بیمارانی به بیمارستان شروع شد. Meredith به همراه 2 نفر در اتاق تراما در حال معالجه مردی سیاه پوست و هیکلی به اسم Lou، است که سرش آسیب دیده است. بیمار بسیار مهربان و خوش اخلاق به نظر می رسد و در حال حرف زدن در مورد 2 دختر کوچکش است که وارد یک تشنج شدید و نسبتا طولانی می شود. بعد از پایان تشنج، و وقتی Meredith در اتاق با بیمار بیهوش تنها است، Lou (که دچار خشونت شدید ناخودآگاه بعد از تشنج شده است) به Meredith به حمله می کند و او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دهد.
بعد از لحظاتی، Meredith را روی تخت بیمارستان می بینیم در حالیکه همه در حال تلاش برای نجات جان او هستند. این لحظات احساسی و دلهره آور است. ولی نه خیلی زیاد! چون مطمئنا سریال قرار نیست Meredith Grey که اسمش روی سریال است را بکشد! هرچند با یادآوری فصل قبل و مرگ Derek، شاید کمی استرس به بیننده ها وارد شود.

بعد از صحنه های معالجه های اولیه Meredith، در ادامه بخشی از سریال در سکوت همراه با صدایی سوت مانند می گذرد. اتفاقات از نگاه او است. همانند آنچه برای Derek اتفاق افتاد، با این تفاوت که Meredith هیچ صدایی را نمی شنود. او همچنین به دلیل صدمه ای که به فَک صورتش وارد شده، صحبت نیز نمی تواند بکند… تمام اینها برای او بسیار عذاب آور است طاقتش را سر می آورد و باعث یک حمله عصبی می شود.
بعد از مدتی که حال او کمی بهتر شده و شنوایی اش برگشته، کودکانش را برای ملاقات با او می آورند. او که بسیار دلتنگ بچه هایش است، بعد از اینکه آنها با دیدن وضعیت نامساعد مادر خود، شاید کمی ترسیده اند و نمی خواهند به او نزدیک شوند، بسیار ناراحت و بی قرار می شود، دچار یک حمله عصبی می شود و احساس خفگی می کند.
Penny وارد اتاق می شود و Meredith را در این حال می بیند، و تصمیم می گیرد یک گیره فلز که داخل دهان و برای ثابت ماندن فَکش کار گذاشته است را خارج کند تا بتواند دهانش را باز کند و بهتر نفس بکشد.
Jackson که بلافاصله وارد اتاق می شود و شروع به داد و فریاد کشیدن سر Penny می کند که چرا گیره را خارج کرده است. ولی Penny کار درست را انجام داده است و از خود با صدای بلند دفاع می کند. در اینجا به یاد شروع اپیزود و همان بحث فمینیسم می افتیم.

در این اپیزود همچنین شاهد حضور مکرر Amelia پشت در اتاق Meredith  هستیم در حالیکه بیرون می ماند و وارد نمی شود. این 2 یک دعوای بد در قسمت قبل داشتند. Amelia هم به خاطر آن دعوا و هم به خاطر اینکه در ابتدای اپیزود، وقتی هم Meredith و هم یک دکتر دیگر برای مریضی دیگر او را پِیج کردند، و او بر سر آن یکی مریض رفت، احساس گناه می کند.

در انتهای اپیزود نیز، باز داخل همان کارگاه آموزشی پر از انترن و رزدینت هستیم و باز Meredith  سوالی می پرسد، ولی این بار، همه زنان حاضر نیز دست خود را بالا می برند.

به طور کلی شاهد قسمتی متفاوت، قوی، احساسی و پربار بودیم که انتظارات را برآورده کرد.

“Grey’s Anatomy” را می توانید هر هفته جمعه، مشاهد کنید.

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

1 Comment

  1. Shaghayegh Bashirzadeh
    Shaghayegh Bashirzadeh February 14, 2016

    هنوز داره پخش ميشه؟ من كه بعد از رفتن كريستينا ديگه دنبال نكردمش. به نظرم بايد افت خيلي زيادي داشته باشه وقتي از اون همه هنرپيشه تعداد كني باقي موندن!

Comments are closed.