بررسی قسمت اول فصل 6 سریال Game of Thrones

بررسی قسمت اول فصل 6 سریال Game of Thrones

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت اول، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

آپدیت: دو فرضیه جدید از سمت تماشاگران مطرح شده است که در پایان این نوشته اضافه شد.

قسمت اول فصل ششم سریال Game of Thrones پخش شد و خیلی ناراحت کننده و اعصاب خرد کن نبود، البته همیشه قسمت های اول هر فصل این سریال همینطوری هستند اما دخل بیننده را سر قسمت های 9 و قسمت آخر در میاورند. با این حال دیدن پیکر بی جان جان اسنو در این قسمت هنوز هم داغ خیلی ها را تازه میکرد. دردناک ترین صحنه و می شود گفت زیباترین صحنه این قسمت هم زوزه های Wolf بود و نجات دادن پیکر بی جان جان اسنو توسط Davos و ملاقات اش با Nightswatchmen های وفادار.

یکی از سکانس های خوشحال کننده که منتظر آن بودیم میتوان گفت رسیدن Sansa Stark به Brienne بود و بالا رفتن مقام اش در حد Lady Stark.

قدرت گرفتن زنان هم در بین Dorn ها جالب بود و احتمالاً درگیری های جالبی بوجود خواهد آورد اما خیلی ها معتقدند سریال داستان Dorn ها را به کل خراب کرده است و کتاب خیلی بهتر به آن پرداخته است. طرفداران کتاب ها معتقد اند سریال از این نظر از کتاب فاصله گرفته است و خیلی چیز ها را تغییر داده است.

اکثر سکانس های دیگر را تقریباً در عکس های لو رفته از قسمت اول میتوانستیم حدس بزنیم که مسلماً اینطوری کمی از لطف اش کاسته می شود اما خیلی نکات قابل توجه یا غیر منتظره ای نداشتند، غیر از سورپرایز آخر این قسمت که ما چهره واقعی Red Woman را دیدیم. سکانس جالب و هیجان انگیزی بود چون برای کسانی که فکر می کردند Melisandre قدرت زیادی ندارد این صحنه نشان داد که Red Woman جادویش کار میکند. حالا باید دید که آیا تئوری طرفداران در مورد زنده شدن دوباره جان اسنو توسط Melisandre به حقیقت می پیوندد یا خیر. زنده شدن مردگان در کتاب های مارتین و حتی در سکانسی در فیلم نشان داده شده است. در خصوص همین تئوری میتوانید به مقالات قبلی سایت سریالهای خارجی در این زمینه مراجعه کنید.

نکته جالب در مورد این قسمت این است که سکانس آخر را Carice Van Houten تماماً خود اش بازی کرده است و روی او گریم شده بود.

آپدیت: دو فرضیه جدید از طرف هواداران مطرح شده است:

1- ملیساندرا پیش از این نیز یک بار گردنبند اش را در آورده بود. در یک صحنه در فصل پیش. شاید به این معنی باشد که این گردنبند منبع تمام قدرت ها و جوان شدنش نیست، شاید هم یک اشتباه از طرف سازندگان بوده باشد.

2- شاید ملیساندرا تمام قربانی هایی که انجام میداد برای جوان تر کردن خود اش بوده و ربطی به چیز هایی که میگفته نداشته است.

همچنین از کارگردان در مورد این سکانس سوال شده و او نظر دیگری در مورد سکانس آخر دارد که در پست جدید ما میتوانید آنرا بخوانید.

نمونه هایی از واکنش مردم به سکانس آخر در توییتر:

 • – فکر کنم میشه گفت که ما دیگه به Melisandre مثل قبل نگاه نخواهیم کرد. (Terri Schwartz)
 • – خداییش هرچقدر پول اون گردنبنده رو داده ارزشش رو داشته. (Dennis Sarlo)
 • – ملیسندرا من حالا دیگه درکت میکنم. (Amal)
 • – عجب پایانی (Clayton Dyer)
 • – عجب افکت اینستاگرامی خفنی این ملیسندرا استفاده میکنه! (Dani Fernandez)
 • – وقتی گریم یا گردنبند اش رو در میاره: (Andrés Díaz)
 • Cg29IbgWsAAW7hJ

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

12 Comments

 1. mona beyranvand May 15, 2016

  جان اسنو پسر ند استارک نیست بلکه خواهر زاده ی ند استارک است.او پسر خواهر ند استارک و شاهزاده تارگرین است در واقع برادر زاده ی مادر اژدها.ند استارک برای انکه شاه رابرت تمام بازماندگان سلطنت قبلی را میکشت جان را پسر غیرقا خو معرفی کرد.از انجا که مادر اژدها به خاطر طلسم جادوگر هرگز بچه دار نمیشود پس وارث تخت اهنین کسی جز جان نیست.

 2. امید April 30, 2016

  من میگم جان زنده می سه چند بانوی سرخ جان اسنو رو در آتش در حال جنگ بر سر قلعه دیده بود.

  • امید April 30, 2016

   چون

 3. Ramtin Hiddfen
  Ramtin Hiddfen April 27, 2016

  قسمت اول خیلی چرت بود،مزخرف،راستی 15دقیقه از زمان سریالو کم کردن،به این نکته ریز توجه کردین،

 4. پوریا April 26, 2016

  بگید سگا چی شدن؟ مگه می شه نیست شن؟ 😐 :-/
  دوتا سگ به اون برگی سانسا رو محاصره کردن بعدش نیست شدن

 5. Mohammad Takbiri
  Mohammad Takbiri April 26, 2016

  خودش بود وقتي گردنبند رو در آورد !!! وووااااااووووو يه درصدم فكرشو نميكردم !! كيميا كجايي ؟؟

  • Ramtin Hiddfen
   Ramtin Hiddfen April 27, 2016

   جلوه ویژه هست،نه گریم

 6. Sepehr Sohrabi
  Sepehr Sohrabi April 26, 2016

  چرت و پرت بود قسمت اول

 7. Shahrzad Rezaei
  Shahrzad Rezaei April 26, 2016

  The breath taking moment was when Sansa almost got caught … I couldn’t breath 😱

 8. SHAHDAD April 26, 2016

  میتونم با صراحت تمام و اطمینان بگم که جان اسنو توسط زن مو قرمز یا همون جادوگر مو قرمز زنده میشه.پس نگران نباشید.اگه قرار باشه جان اسنو که یکی از کارکترهای اصلی فیلم هست همینجوری به قول خودمون یهویی D: بمیره که داستان فیلم خراب که نه بلکه داغون میشه !!!!!!!!

 9. Masoud Charisma
  Masoud Charisma April 25, 2016

  اخ جون اومد :O

 10. Fahim Fhm Awesta
  Fahim Fhm Awesta April 25, 2016

  بلاخره جان مرد ? 😁😀😊😂😃😄😄

Comments are closed.