کارگردان Game of Thrones سورپرایز آخر قسمت اول را توضیح میدهد

کارگردان Game of Thrones سورپرایز آخر قسمت اول را توضیح میدهد

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت اول، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

 

(نکته: عکس غیر مرتبط با مطلب قرار داده شده است تا داستان برای کسانی که هنوز این قسمت را ندیده اند اسپویل نشود)

در آخرین مصاحبه ای که با Jeremy Podeswa کارگردان سریال Game of Thrones و نامزد 3 جایزه امی انجام شده، از او در مورد سورپرایز آخر قسمت اول فصل ششم و جلوه های ویژه زیبا و معنی آن برای شخصیت Melisandre شد. همانطور که همه مشاهده کردید آخر این قسمت (Melisandre (Carice van Houten گردنبند خود اش را در آورد و چهره واقعی خود اش را نشان داد.

برای درست کردن چهره پیر The Red Woman تیم جلوه های ویژه از ابتکار قسمت Walk of Shame فصل قبل استفاده کردند، یعنی با جلوه های ویژه صورت بازیگر اصلی را بر روی یک بدن بدلکار قرار دادند. در این جا هم Van Houten بازیگر اصلی نقش Melisandre برای صورت و موی اش از گریم و پروتز استفاده شده است و برای بدن اش هم از بدن یک پیر زن.

در مصاحبه ها و اخبار اخیر Van Houten حدس زده بود که Melisandre حدود 400 سال سن دارد اما Podeswa می گوید تولید کنندگان سریال نمیخواستند سن دقیقی برای اش مشخص شود.

او میگوید: “ایده این است که سن اش انقدر نامحدود و نامشخص نشان داده شود که در واقع یه موجود باستانی باشد اما ما نمیتوانستیم از جلوه های ویژه کامل برای اینکار استفاده کنیم و باید از یک انسان واقعی پیر استفاده میکردیم. چون یه انسان 400 ساله واقعاً چه شکلی است؟ ما نمیدانیم. پس اگر بخواهیم چنین چیزی را بوجود بیاوریم چیزی فراتر از دانسته های ما و واقعیت خواهد بود اما اینطوری شما این حس را خواهید داشت که او بسیار بسیار پیر است بدون اینکه سنی برای اش مشخص باشد.”

او ادامه داد: “بازی هر دو بازیگر خانم به نظرم این خواسته ما را نشان داد فقط یک سوال اینجا بود که آیا ما باید از افکت های ویژه برای پیر تر نشان دادن بدل استفاده کنیم یا خیر؟ اما من فکر میکنم اگر چیزی اضافه میکردیم مصنوعی میشد و از واقعیت فاصله میگرفت. (درست است که یک سریال تخیلی داریم میسازیم) وقتی شما یک سریال فانتزی -یا سریالی که در آن المان های فانتزی دارد- می سازید هرچه شما یک افکت را به واقعیت بیشتر نزدیک کنید نتیجه کار باورپذیر تر و وهمی قوی تر خواهد داشت.”

حالا سوال اینجاست که دیدن صحنه به ما چه میگوید؟ آیا Melisandre قدرتمندتر از چیزی است که ما میدانیم یا ضعیف تر؟

کارگردان در این مورد میگوید: “اینکه فکر کنیم که پس قدرت او خیلی زیاد است هم دیدگاه جالبیست اما یک دید دیگر و متفاوت نیز میتوان داشت و آن اینکه در اون لحظه خود ملیسندرا داره به قدرت خود اش اطمینان نداره و به آخر خط رسیده و در آینه خود واقعیش رو میبینه. این نشونه ضعفشه. شما اونو دارید در آسیب پذیر ترین لحظه زندگیش میبینید.”

پست های مرتبط

فصل هشتم سریال The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود

فصل هشتم سریال The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود

در مراسم کامیک کان امسال به طور رسمی همین الآن اعلام شد که فصل هشتم سریال پرطرفدار شبکه CW یعنی The Vampire Diaries فصل آخر آن خواهد بود.

آپدیت: سه شخصیت Aladdin، Jafar و Jasmine به Once Upon a time می آیند!

آپدیت: سه شخصیت Aladdin، Jafar و Jasmine به Once Upon a time می آیند!

در پنل كامیك كان سریال Once Upon a time امسال اعلام شد كه Deniz Akdeniz در فصل ششم سریال در نقش Aladdin كه گفته می شود كه نجات بخش است ظاهر می شود. همچنین Oded Fehr نیز به جای Naveen Andrews در نقش جعفر بازی خواهد کرد ( پیش از این در سریال اسپین آف Once Upon a Time in wonderland نقش جعفر...

دو بازیگر مهمان فصل دهم سریال The Big Bang Theory

دو بازیگر مهمان فصل دهم سریال The Big Bang Theory

در کامیک کان امسال مشخص شد که در فصل دهم سریال The Big Bang Theory نقش مادر پنی را Katey Sagal بازی میکند. نقش برادر پنی نیز به Jack McBrayer داده شده است.

13 Comments

 1. شیرین May 2, 2016

  آیا اگه این سریال صحنه های س… نداشت باز هم نزد آقایان طرفدار داشت؟؟

  • NED May 2, 2016

   آیا این جمع بستن شما در مورد همه آقایان صحیح است؟!

  • night May 20, 2016

   الان چندین قسمت گذشته و ما اون صحنه های خاص رو دیگه ازین سریال نمیبینیم … پس این دلیل نمیشه ک بخاطر چند صحنه چندسال رو منتظر این سریال بمونیم… من ک عاشق داستان این سریالم…

  • سارو June 27, 2016

   طرف ازون فيلم بخواد كه game of throne نگا نميكنه ي راست ميره سر أصل مطلب.

 2. Hamed Fn
  Hamed Fn April 29, 2016

  حالا که همه سوتی میگیرن ما هم یه چی بگیم حححح
  اونجا که سربازا رسیدن به سانسا و بعد کشته شدن سگ هاشون چی شدن دقیقا

 3. Isar Persian
  Isar Persian April 29, 2016

  سوالي كه واسه من ايجاد شده اين بود كه سانسا استارك چجوري از رو قلعه به اون بزرگي پريد پايين موقع فرار تو قسمت ١٠ فصل قبل و سالم موند !؟!؟؟! هيچ جوابي براش نشون ندادن تو اين قسمت فقط نشون داد در حال فرارن

  • Hamed Fn
   Hamed Fn April 29, 2016

   اره بعدش میترسید از رودخونه رد شه

 4. محمد April 28, 2016

  به نظرم گردن بند رو میندازه گردن جان اسنو زندش میکنه یا همین جور چیزا . خیلی خوب میشه اگر برگرده

 5. Davod Osanlo
  Davod Osanlo April 27, 2016

  تو بحثی که ما با دوستامون داشتیم این قسمت پر از سوتی بوده و گویا یکی از سوتی‌ها همین بخش آخری باشه
  جایی که میلساندر گردنبند رو در میاره و تبدیل میشه، دوستمون میگفت قبلاً هم میلساندر بدون گردنبند دیده شده ولی با همون چهره همیشگی بوده و این سوتی کارگردان هست

 6. Mohsen Ka
  Mohsen Ka April 27, 2016

  یه قسمت دیگه هم میبینم. اگه جان اسنو زنده شد که هیچ. والا دیگه ….من اسنومو می خوام :'( کارگردان د… قهرمان کش >:o

 7. Amir Shams
  Amir Shams April 27, 2016

  چرا جسد جان اسنو را نگاه داشته اند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و چرا جسد او بعد از مرگ تبدیل نشد مگر نه که او را باید اتش میزدند تا تبدیل نشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ خدای نور جادوگر که میتواند مرده ها را زنده کند کجاست و چرا اینقدر ضعیف شده ؟؟؟؟/

 8. Ramtin Hiddfen
  Ramtin Hiddfen April 27, 2016

  قسمت اول جالب نبود😷

 9. امین April 26, 2016

  من فکر میکنم که ملیساندرا داره یه تصمیم سخت میگیره.
  شاید همه قدرتش رو باید برای زنده کردن جان-اسنو به کار بگیره و در نهایت خودش به چیزی که در سکانس آخر دیدیم برسه.
  برای همین قبل از اینکه جان-اسنو رو زنده کنه؛ تصمیم میگیره که به وضعیتی که براش پیش میاد؛ کمی زندگی کنه و بعد تصمیمش رو بگیره.
  قطعا یه ارتباطی بین ملیساندرا با جان-اسنو هست

Comments are closed.