بررسی قسمت دوم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت دوم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دوم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

 

پسری فلج دوباره راه میرود، با لبخندی بر صورت اطراف مکانی قدم میزند که به آن زمانی “خانه” میگفت. دختری تنها بر روی زمین یخ زده به سوگ برادر اش نشسته است و در این فکر است که آیا بدون او هدفی برای زندگی دارد؟ یک غول دروازه را میشکند و یک لشگر کوچک را به ترس و تسلیم وا میدارد. یک مست که در حال ادرار بر روی دیوار است بر میگردد و با یک قاتل ماسک بر صورت روبرو میشود که مغز اش را بر روی دیوار میپاشد و بدون سخنی از آنجا میرود. یک شوالیه گناهکار با یک مرد خدا در مکانی مقدس جلوی جنازه یک شاهزاده رو در رو میشود. کوتوله ای به تاریکی میرود تا با اژدها رو در رو شود، تاریکی ای که فقط با نور مشعل در دستان اش و شعله آتش درون دهان اژدهایان کمی روشن است. مادری جدید بچه اش را در مقابل مردی دیوانه که سگهای وحشی را به جان اش انداخته، در آغوش میکشد. مردی در هم شکسته خواهرش را که نجات داده بود بغل میکند. یک پادشاه پیر با برادر خود اش بر روی پلی بر فراز اقیانوس که به سبب طوفان آرامش ندارد، روبرو میشود. و بله جان اسنو نیز زنده میشود!…

سر داوس همیشه در سریال Game of Thrones همانند نماینده ی بینندگان عمل می کرد. امشب نیز در اپیزود دوم فصل جدید درست مانند بسیاری از طرفداران عمل کرد و حرف دل همه ی ما را زد. وارد اتاق غم انگیز ملیساندرا شد و سوال بزرگی را پرسید که تمام طرفداران را یک سال تمام معطل نگه داشته بود: “آیا جان اسنو واقعاً مرده است؟ و اگر هم مرده است آیا حتماً باید همین گونه مرده بماند؟!”
خبر خوب این است که جان اسنو برگشته است اما بازهم با وجود زنده شدن او سوالات بسیاری در ذهن بینندگان شکل میگیرد: چه نوع جان اسنویی در سریال خواهیم داشت؟ ایا او از آن دسته خواهد بود که مدام کشته می شود و دوباره زنده می شود؟ آیا جان اسنو سابق از دست خواهد رفت و محو می شود؟ در فصل سوم Dondarrion یک بار گفته بود که هر فردی با هر بار زنده شدن کمتر شبیه به خود واقعی اش خواهد شد. ولی آیا این واقعیت درمورد جان چیز بدی خواهد بود؟
از همه مهم تر این که بازگشت جان اسنو می تواند باعث اتحاد بین Night’s Watch و Wildlings شود؟ اگر نه، پس چه چیزی می تواند؟ اگر سریال بخواهد یک مرحله ی جدید در داستان داشته باشد شاید نشان دهد که جان همانند عیسی مسیح (یکی از تئوری ها که میگفت داستان جان و زنده شدن اش و خیلی چیز های دیگر در این رمان و سریال شبیه داستان مسیح است) دوباره زنده شده و تمام خیانت کننده ها را ببخشد تا بتواند با کمک همه به صورت یک خانواده جلوی تاریکی ها بایستد و اگر قرار باشد رمزی بولتون به Castle Black حمله کند آنها می توانند جلوی او را بگیرند.
ولی فعلا باید به جان اسنو زمان داد تا دوباره به زندگی اش برگردد و خودش را پیدا کند.

شخصیت های دیگر داستان نیز در این قسمت دچار تحول شدند.
از طرفی  ملیساندرا  در نهایت اسرار اش و حرف دل اش را به سر داوس گفت و برای اثبات حسن نیت خود اش دست به انجام جادویی بزرگ و سخت زد. اما این کار او به چه قیمتی تمام شد؟ آیا او به جان متصل شده است؟ یا این کار قدرت های او را کاهش می دهد؟ یا قدرت او را دیوانه میکند و به سمت تاریکی می کشاند؟ هرچه باشد این همان زنی است که بچه ها را در آتش می سوزاند!

برن استارک دوباره به سریال برگشت! بیشتر حضور او در سریال در یک رویا از گذشته بود که با کمک قدرت هایش امکان پذیر شده بود. او شاهد کودکی پدرش، عمویش بنجن و عمه اش لیانا بود. این اولین باری بود که در سریال لیانا استارک به تصویر کشیده می شد، دختری که بسیار پیش از بازه ی زمانی سریال کشته شده بود(داستان اش را در تئوری ها قبلاً توضیح داده بودیم).
بسیاری از منتقدین اعتقاد دارند که شاید این فرضیه درمورد برن وجود داشته باشد که این دیده ها و رویاهایی که برن استارک قدرت دیدن آن ها را دارد برای او سمی باشد و برای او مشکل ساز شود.
هودور نیز در همان زمان پیش چشمان ما با هویتی دیگر دیده شد. او نامش ویلیس است! او پپیش از این حرف می زده است!

با نيم نگاهي که به گذشته كرديم چند تئوری قوت گرفت. اول رويايي كه برن داشت و به گذشته سفر كرد شايد به نوعي زمينه را براي فرضيه ي محبوب R+L=J آماده كرده باشد.
و البته در مورد پسرك كارگر اصطبل محبوب همه، هودور. اگر ما مي دانستيم چه چيزي او را تغيير داده و اينكه آيا او واقعا خون غول در رگ هايش دارد يا نه بسياري از سوالات ديگرمان پاسخ داده مي شد و همين شايد زمينه ساز جنگ شده بوده باشد.
و دوم داستان غم انگيز تيريون بود که تئوری سواران اژدها  را قوت بخشید، او از دوران كودكي اش و رويايش تعريف كرد. از اين كه او هميشه روياي تارگرين بودن را در سر داشته است. آدم کوچک باید پرواز کند.

 

این عکس رو هم کیت هرینگتون بعد از قسمت جدید در صفحه فیسبوک اش گذاشته است:

13103425_1168987353135011_8319754319706525396_n

 

 

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

4 Comments

 1. Mahbobe Pd
  Mahbobe Pd May 3, 2016

  ooh my god… man hangam… aliiii bod

 2. Reza Hadipour
  Reza Hadipour May 3, 2016

  its amazing

 3. Ali Davari
  Ali Davari May 2, 2016

  Rasa Davari

  • Rasa Davari
   Rasa Davari May 3, 2016

   👍

Comments are closed.