بررسی قسمت سوم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت سوم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت سوم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

در Meereen آقایان Varys و Tyrion به کارهای خودشان و نقشه های سیاسی اشان مشغولند که فعلاً خیلی هیجان انگیز نشده است. در طرفی دیگر Cersei نقشه بازگشت به قدرت دارد که به احتمال زیاد در آخر به ضرر خود اش تمام خواهد شد، ظاهراً هنوز از اشتباهات گذشته اش درس نگرفته است. عجب قسمت پر حرف و دیالوگی بود! حتی Gilly بی سواد و کم حرف هم خفه نمیشد. او و سم اولین حضورشان را در این فصل داشتند و ظاهراً قرار است در آینده با قبیله خاندان Tarly آشنا بشویم!

 

این قسمت یک صحنه اکشن از گذشته فقط داشت اما باید گفت خیلی مهم بود. Bran دوباره به گذشته برگشت و شمشیر زنی پدرش با Arthur Dayne افسانه ای را دید. ظاهراً گردانندگان سریال همانطور که انتظار میرفت برای اینکه داستان از کتاب خیلی جلو نزد تصمیم گرفته اند وقایعی که در جلد اول رمان بود و از سریال تا به حال حذف شده بود را در این فصل نشان دهند. البته به دلیل اهمیت این خط داستانی و وقایع آن حتماً باید نشان داده میشد فقط مسئله این بود که چه زمانی نشان داده شود.

 

این خط داستانی زیباست و واقعاً جای تعجب داشت که چرا در همان اوایل به آن نپرداختند! چون علاوه بر مهم بودن به پربار بودن داستان این سریال اضافه میکرد. شاید دلیل آن این باشد که داستان پردازی در سریال با کتاب فرق میکند یا اینکه دلیلی شیطنت آمیز داشته باشد و آن هم این است که میخواستند حواس بینندگان را از این خط داستانی پرت کنند. به این علت که این داستان ها در کتاب های قبلی زودتر آمده بود و خوانندگان کتاب ها تنوری و فرضیه پردازی کردند و کلی از خط داستانی را که هنوز گفته نشده بود حدس زدند. حالا درست و غلط بودن این فرضیه ها هنوز معلوم نیست اما تا به اینجا خیلی بی راه هم نبوده اند و بسیار هیجان انگیز هستند.

در مورد همین خواهر ند استارک که در بالای برجی که در این قسمت دیدید فرار داشت و مهم بودن آن در مقالات قبلی توضیح داده بودیم. اگر میخواهید با سیر داستان پردازی سریال جلو بروید و از آن اطلاع نداشته باشید که هیچ اما اگر علاقه دارید این داستان هیجان انگیز را بخوانید میتوانید مقاله قبلی ما را با نام  بررسی قسمت آخر فصل 5 سریال GAME OF THRONES: قسمت چهارم گه در آن تا جایی که در کتاب توضیح داده شده به آن پرداخته شده و تئوری ها و فرضیه ها نیز گفته شده است، بخوانید. در آنجا علت حیرت ما در مورد اینکه چزا این قسمت زودتر در سریال نیامده بود را متوجه خواهید شد.

 

اما همیشه تئوری ها و پیش بینی های ما درست از آب در نمیایند. مثلاً در یک تکه مهم از جنگ بالا برن میگوید که پدر من این نبرد را میبرد من این داستان را هزاران بار شنیده ام اما میبیند که پدر اش شگست میخورد و با کمک دوست اش که از پشت حمله میکند پیروز می شود و به ما یادآور میشود که همه چیز همانطور که گفته شده بود نبوده است. یکی از قسمت های جالب دیگر نیز زمانی است که برن پدر اش را صدا میزند و او برمیگردد، ظاهراً پیرمرد خیلی علاقه ای به این قسمت ندارد و از عواقب آن میترسد اما جالب خواهد شد که بدانیم آیا امکان تغییر گدشته توسط برن وجود دارد؟ اگر باشد چه تغییری میدهد؟ اصلاً چرا برن این قدرت ها داشته است؟ چرا پیرمرد منتظر او بوده است؟!

نکته دیگری که شاید دقت نکرده باشید یا شاید چون مثل من کتاب ها نخوانده اید در نگاه اول متوجه نشدید این است که Howland Reed کسی که به پیروزی ند در نبرد اش با Arthur Dayne کمک کرد پدر Meera و Jojen است که تا به حال در سریال نبوده است اما فرزندان اش بوده اند و این مهم است. حتماً دلیلی دارد که الآن با برن هستند.

در سکانس های دیگر سرنوشت دنریس را داشتیم که فعلاً چیز خاصی برای گفتن نداشت اما یک دیالوگ جالب داشت و آن هم این بود که باز دنریس رفت خود اش را القاب صدا بزند که توسط مدیر آنجا واقعیت به او گوش زد شد که آره آره مادر اژدهایی و فلان و بهمان اما ما هم همه امون فکر میکردیم که قرار است دنیا را فرمانروایی کنیم اما سرنوشتمان این شد.

آریا استارک هم بلاخره تمرین های جِدای اش! تمام شد و احتمالاً همه خوشحالیم که بینایی اش را بدست آورد اما مگر میشود استارک ها هیچوقت بلا سرشان نیاید؟ به جایش از آنطرف حالا Rickon گرفتار رمزی شده است. خدا به آن ها رحم کند!

خب برسیم به انتهای این قسمت و از حدس های اشتباهمان بگوییم. ما در مقاله قبلی در بررسی قسمت دوم حدس زده بودیم جان اسنو بعد از بازگشت اش کسانی که به او خیانت کرده اند را همانند مسیح می بخشد. او به Davos گفت: “من کاری را کردم که فکر میکردم درست است و به خاطر اش به قتل رسیدم.” و وقتی همین جملات را Ser Alliser به او بازگرداند دیگر تقریباً مطمئن بودیم که آن ها را خواهد بخشید اما در کمال ناباوری اینطور نشد. حال در قسمت های بعدی باید دید که آیا این بازگشت از مرگ در او تاثیری داشته است یا خیر.

اما خب ما همیشه هم اشتباه حدس نمیزنیم! همین پارسال بود که در مقاله نغمه یخ و آتش نوشته بودم:

“به هر حال His watch has ended. همانطور که گفتم برای تولد دوباره باید میمرد و اگر این ها درست باشند خیلی زیبا خواهد بود و او کسی نبود که زیر سوگندی که یاد کرده بود بزند و حتی میتوانست حرامزاده بودن خودش را پاک کند اما به خاطر سوگند اش اینکار را نکرد. اما حالا با مرگ اش دیدبانی جان اسنو به پایان رسیده است، اکنون او فردی آزاد است.”

نام این قسمت Oath Breaker یعنی پیمان شکن بود. با همدیگر نگاهی به پیمان Night Watch ها میاندازیم:

“شب شروع می شود و دیدبانی من آغاز می شود و تا مرگم پایانی نخواهد داشت. همسری نخواهم داشت، هیچ سرزمینی را فتح نخواهم کرد. پدر هیچ کودکی نخواهم بود. هیچ تاجی بر سر نمی گذارم و شکوهی برای خود نمی سازم. من با پستم زندگی می کنم و می میرم. من شمشیری در تاریکی ها هستم. من محافظ دیوارها هستم. من سپری هستم که قلمروی انسان ها را محافظت می کند. من زندگی و  غرورم را برای دیدبانی شب می دهم برای این شب و شب هایی که در راه هست.”

در اینجا قسمت کلیدی پیمان “تا مرگم پایانی نخواهد داشت” است و به قبل از مرگ جان اشاره میکند و در آن موقع Ser Alliser جان را پیمان شکن میدانست و حداقل یکی از دلایلی که او را کشت همین بود. اما اکنون Ser Alliser بدون اینکه قصد اش را داشته باشد او را از عهدی که بسته بود آزاد کرده است. او مرده بود و بازگشته است و آزاد است که هرکاری میخواهد بکند و همانطور که قبلاً گفتیم His watch has ended…

در کانال تلگرام ما میتوانید تکه ای کوتاه از قسمت بعد این سریال را ببینید.

telegramadresslogo

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

10 Comments

 1. خرید فیلم May 22, 2016

  این قسمت خیلی حساس میشه
  این سریال فصل به فصل داره جذاب تر میشه
  فصل های قبلی رو تاحالا 3بار دیدم

 2. Ramtin Hiddfen
  Ramtin Hiddfen May 11, 2016

  مزخرف شده سریال

 3. حسین May 10, 2016

  شمشیر والریانی بیشتر از دوتا هست یکیش دست جان اسنو، یکیش دست برین، یکیم مال جافری خدانیامرز بود، بازم هست اما مشخص نیست کجا و پیش کی، اما بنظرم فصلهای بعدی میتونن بیشتر بسازن، شایدم دوباره دراگون گلس پیدا کنن،

  در مورد اون پیرمرد هم که شما میگید نگران بوده، بیشتر ناراحت و متاثر بنظر می رسید تا نگران، نمیدونم چرا ناراحت بود ولی چیزی که مشخصه نتونست جلوی اشکشو بگیره

 4. Mooj Taba
  Mooj Taba May 10, 2016

  احتمالا دلیل زنده شدن جان
  زخمی بود که از اون فرمانده لشگر مردگان خورده بود هست

 5. Amir Hosseini
  Amir Hosseini May 10, 2016

  اسنو از کستل بلک زد بیرون با وحشیا میره به سمت وینترفل و رمزی

 6. Ash Kan
  Ash Kan May 10, 2016

  ادمین از یک شمشیر حرف میزدی که با یک فولاد مخصوص ساخنه شده و کلا دو تا ازش هست که می تونه اون زامبی ها بکشه همین دو تا بودن که دست آرتور بود؟

  • Raftari Sepehr
   Raftari Sepehr May 10, 2016

   شمشیر نداستارک از فولاد والرین ساخته شده بود که بابای سرسی ذوبش کرد ودو تا شد، یکیش oathkeeper شد، یکی هم خنجر شد که فک کنم داد به جفری؟

  • Arman Alizadeh
   Arman Alizadeh May 11, 2016

   نه شمشیر ندو اب کردن دوتا شمشیر والرین مشلبه از ش درومد یکیش رسید به کینگ جفری یکیشم به جیمی لنیستر جیمی هم بخشید ش به اون زنه براین که الان پیش سانساس

  • Ash Kan
   Ash Kan May 11, 2016

   اون شمشیر که می دونم ولی اگه یادتان باشه پارسال فصل قبلی جان اسنو هم با شمشیرش اون وایت واکر را کشت

 7. Mohammad Reza Jahantigh
  Mohammad Reza Jahantigh May 10, 2016

  من فک میکنم جان اسنو پسرخواهر ادارد استارک باشه نه پسرش!بخاطر همین تارگارین هم هست،احتمالا!

Comments are closed.