بررسی قسمت ششم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت ششم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت ششم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

 

قسمت ششم از فصل 6 سریال Game of Thrones این هفته شامل صحنه شوکه کننده و یا احساسی نبود اما کلی پیشرفت داستانی، سیاست بازی و مقدمه چینی برای اتفاقات بزرگ بعدی داشت. اما نگران نباشید ما با اضافه کردن تئوری ها و آنالیز های مختلف همه سکانس ها را هیجان انگیز توصیف خواهیم کرد.

بدون اتلاف وقت برویم سراغ سکانس های مهم این قسمت. اول سراغ سم مهربان و گهگاه حوصله سر بر خودمان میرویم که با گیلی به دیدار خانواده خود رفتند. با اینکه سم سعی کرده بود هویت گیلی و سم کوچک فاش نشود اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت و سر یک میز شام با جوی آزار دهنده و پر از نفرت همه چیز خراب شد. ظاهراً همه پدر ها در این سریال مسابقه برای نفرت پراکنی و ابراز بیذاری از فزرندان خود دارند. بیچاره ند استارک جزو معدود پدر هایی بود که به فرزندانش عشق میورزید. اتفاقاً آخرین پست اینستاگرام ما هم برگرفته از حال و هوای همین مبحث است. مهمترین نکته ای که در این شام و داستان این قسمت سم بدست آمد شمشیر Heartsbane (خدا میداند کی اسم این شمشیر ها را انتخاب میکند) بود که در اختیار Lord Randyll بود. این شمشیر یکی از معدود شمشیر های Valyrian در وستروس است. جان اسنو Longclaw را دارد و Brienne هم Oathkeeper را دارد که از شمشیر Ice که زمانی متعلق به Eddard Stark بود درست شده است. چیزی که ما از شمشیر Valyrian میدانیم این است که یکی از معدود ابزاریست که میتواند White Walker ها را از بین ببرد و حالا این شمشیر بدست یکی از کسانی افتاده است که تا به حال White Walker کشته است (در کنار جان و میرا).

در طرف دیگر داستان Arya را داریم که نتوانست ماموریتی که بر عهده اش گذاشته شده بود را انجام دهد. با اینکه در نقد و بررسی قسمت قبل گفته بودیم که یکی از خواسته های ما این است که آریا دست از این هیچ کس بودن بردارد و او در درجه اول یک استارک است و به خودش بیاید اما این بازگشت او که نتیجه یک مکالمه اش با خانم بازیگری که باید میکشت بود، خیلی قانع کننده به نظر نیامد. با این حال فکر نکنم کار ما با Jaqen تمام شده باشد، به نظر میرسد او هنوز با آریا کار دارد، به هر حال او تا به حال کلی برای آریا استثنا قائل شده است، و شانس دوباره و … به او داده است، شاید هنوز برنامه ای که Jaqen برای آریا واقعاً دارد نشان داده نشده است. اما فکر کنم که دیگر کتک کاری و چوب بازی به پایان رسیده باشد و برای آن یک مرد خوشحال است!

Game-of-Thrones-S06E06-4-1200x798

یک پیش بینی دیگر ما هم در جایی دیگر از داستان درست از آب درآمد و آن هم اینکه حدس میزدیم High Sparrow یک قصد پنهانی از این کارهایش دارد و لنیستر ها و تایرل ها را گول خواهد زد که این اتفاق افتاد و توانست پیوند اش را با حاکمیت مستحکم کند و این پادشاه Tommen ساده (ابله بیشتر بهش میاد) ما را به سوی خود اش کشاند و حالا دخالت مستقیم در امور پادشاهی دارد و در اولین فرصت جاستین بیبر وستروس (پادشاه Tommen) جیمی لنیستر را به رهبری سپاهی به سمت Riverrun میفرستد، یک جورایی او را تبعید کرد و فرستاد داد تا قصر خانواده Tully را از Blackfish عموی کتلین استارک پس بگیرد. ناگفته نماند که به نظر نمیرسد ملکه مارجری همه حرف های High Sparrow را قبول کرده باشد و به نظر میرسد که دارد فیلم بازی میکند و نقشه هایی در سر دارد، هر چه باشد حداقل توانست به تنهایی از کفاره اش جا خالی بدهد کاری که سرسی نتوانست انجام دهد.

نکته دیگر اینجاست که Brienne نیز به سمت Riverrun و Blackfish میرود تا حمایت آن ها را برای حمله به رمزی بولتون بدست آورد البته فعلاً که آنها درگیر جنگ با لنیستر ها و فری ها خواهند بود. به نظر میرسد که قرار است غوغایی در Riverrun در پیش رو داشته باشیم. احتمالاً جیمی Bronn را نیز با خود ببرد! با این حساب جمع همه جمع است. همچنین Edmure Tully برادر Catelyn را نیز برای اولین بار بعد از Red Wedding آنجا دیدیم و نکته جالب دیگر اینکه درباره Brotherhood without Banners (برادران بی پرچم یا به قولی قانون گریز) نیز صحبت شد که باید دید آیا آنها هم خودی نشان خواهند داد و اگر آمدند آیا Lady Stoneheart را نیز خواهیم دید؟  برای کسانی که کتاب ها را نخوانده اند باید توضیح دهیم که کتلین استارک 3 روز بعد از مرگ اش توسط همان کشیشی که در فصل های گذشته مرده را زنده میکرد Lord Beric Dondarrion، زنده می شود و تبدیل به Lady Stoneheart می شود، به خاطر مدت زمان زیادی که از مرگ اش گدشته بود بدن او پوسیده میشود و همچنین با بازگشت اش مقداری زیادی از هویت اش را از دست میدهد اما نفرت اش از خاندان Frey بر جای میماند و رهبری برادران بدون پرچم را بر عهده میگرد و هدف آن ها را نابودی خاندان Frey قرار میدهد. این شخصیت از سریال حذف شد اما شاید با این اوصاف هنوز امید برای بازگشت اش باشد.

با رفتن جیمی سرسی در سرزمین پادشاهی تنها خواهد ماند و او یک محاکمه از طریق مبارزه را در پیش رو دارد و ظاهراً Mountain را مبارز خود معرفی کرده است. اما خب خراش های روحی و خاطراتی که از مبارزه قبلی در ذهن ما باقی مانده هنوز آثار اش هست و خدا میداند اینبار چه شود. یکی از تئوری هایی که هواداران به آن علاقه دارند این است که میگویند Hound نمرده است و بعد از اینکه آریا او را رها کرد و رفت، توسط Sparrow ها نجات داده شده است و آنها او را به عنوان مبارز علیه Mountain (برادر اش) انتخاب میکنند و همچنین عقیده دارند که Hound دخل Mountain را در خواهد آورد.

download

اما برسیم به قسمتی که به احتمال زیاد برای هواداران و خوانندگان کتاب ها و کمی هم برای ما هیجان انگیز است و آن این است که عمو Benjen (برادر ند استارک) واقعاً زنده است! ظاهرا به همان طریقی که White Walker ها بوجود آمدند، فرزندان جنگل جلوی مرگ او و تبدیل شدن اش به White Walker ها را گرفته اند (شاید این روش به درد جورا و مریضی ای که گرفته است بخورد!) بنجن در این قسمت به کمک Bran و Meera آمد و دخل یک سری Wight ها را در آورد. کمی کلیشه ای بود اما سورپرایز اش برای خوانندگان کتاب این بود که فهمیدند شخصیت Coldhands همان عمو بنجن است. Coldhands در کتاب ها شخصیتی است که به کمک برن و میرا و هودور میاید اما هویت اش در کتاب ها تا الآن فاش نشده بود و آنها صورت او را ندیده بودند. با این حال شاید مارتین در کتاب سرنوشت و یا داستان این شخصیت را عوض کند اما آخرین اثری که در کتاب از او دیده شده بود به این صورت بود که Coldhands (یخ دست(ان)!) برن، هودور، میرا و Jojen Reed را به غار کلاغ سه چشم هدایت میکند اما خود اش نمیتواند داخل شود و فقط با Wight ها میجنگد تا آنها بتوانند داخل شوند.

Benjen-Stark

و اما برای ما بینندگان سریال و با توجه به نقد و بررسی های قسمت های قبل و فصل قبلی که در سایت نوشتیم قسمت هیجان انگیز رویا های Bran بود که شامل گذشته شخصیت های داستان بود. بعضی از آن ها را دیده بودیم و بعضی دیگر همانند نشان دادن Mad King و استفاده اش از Wildfire برای سوزاندن پدر و عموی ند استارک، جدید بود. همانطور که قبلاً گفته بودیم Mad King و فرزند اش با اینکه در سریال حضور ندارند اما نقش مهمی در شروع اتفاقات کل داستان دارند که میتوانید تئوری های مربوط به آن را در نقد و بررسی های قبلی ما بخوانید یا منتظر بمانید داستان رفتن ند استارک جوان به آن برج Tower of Joy که چند قسمت قبل نشان داده شد در سریال کاملتر نشان داده شود.

game-of-thrones-recap-mad-king2

حالا که اینجا هستیم چند تئوری دیگر هم بررسی کنیم. تئوری های زیادی درباره برن هست و همانطور که عمو بنجن در این قسمت گفت به نظر میرسد که او نقش بسیار مهمی را در آینده و در رویارویی با White Walker ها و پادشاه آن ها بازی خواهد کرد. یکسری معتقدند که او در جای جای مختلف تاریخ داستان به شکل های مختلف حضور داشته است. یکسری معتقد اند او در واقع همان پیرمرد کلاغ سه چشم است، یکسری معتقد اند که این برن هست که دیوار عظیم را ساخته است. آن دیوار در شمال توسط شخصی به نام Brandon the Builder ساخته شده است و در واقع اسم برن نیز از همین شخص گرفته شده است و هواداران معتقدند که او با سفر هایش به گذشته موجب ساخت دیوار شده است. یکسری دیگر معتقد اند دیوانگی Mad King نیز به خاطر برن است. یادتان میاید که در چند قسمت قبل پدر اش را صدا کرد اما ند نتوانست او را ببیند و فقط صدای اش را شنید؟ بعضی هواداران معتقد اند این جملات “همه اشان را بسوزانید” را که Mad King همه اش تکرار میکرد و ظاهراً به صورت زمزمه وار در گوشش اش خوانده میشد دیوانه شدن او نبود و کار خود برن است و میخواسته جلوی او را بگیرد اما اوضاع را خراب تر کرده است. یک تئوری دیگر هم این است که برن در آینده قدرت پرواز پیدا میکند که خب شاید جبران دوران سخت فعلی اش باشد!

game-of-thrones-recap-season-6-episode-6-benjen

و حالا میرسیم به سکانس آخر این قسمت و آن هم دنریس است. جالب بود که در اینجا دنریس نکته ای که Daario به آن اشاره کرد در مورد اینکه او یک فاتح (کشور گشا) است نه کسی که فقط بر تخت سلطنت تکیه بزند را رد نکرد و ظاهراً یاد اش افتاد که اوه آره من قصد داشتم ترتیب همه را با اژدها هایم بدهم! داریو همچنین به او میگوید که دنریس تعداد زیادی کشتی نیاز دارد و خب همه ما میدانیم که کشتی ها در راه هستند و از کجا می آیند.

ظاهرا دنریس کم کم دارد تبدیل به آدم بد داستان میشود تا قهرمان! البته با اینکه جالب میشود اما احتمال اش خیلی کم است با توجه به حمله وایت واکر ها و اینکه آتش اژدهایان او برای از بین بردن آن ها مهم است. اما با این سخن رانی که او کرد و دعوت اش از دزدان و متجاوزان و … به نابودی یک سرزمین و خانه هایشان حس خوبی به آدم دست نمیدهد! و به نظر میرسد که حضور تیریون و سیاست های اش در کنار دنریس لازم است تا جلوی خرابی و سوزاندن همه چیز توسط دنریس و تبدیل شدن اش به پدر دیوانه اش را بگیرد، ظاهراً دنریس استعداد اش را که دارد. جالب بود که سریال همین قسمت را برای نشان دادن Mad King Aerys II انتخاب کرد. شاید میخواست خطری که دنریس را تهدید میکند نشان دهد. شاید ما تا به حال طرفداری کسی را میکردیم که در انتها ویرانگر باشد.

drogon-is-back-game-of-thrones

اینطور شد که این قسمت با نام Blood of My Blood (هم خون من) به پایان رسید. احتمالاً به یاد دارید که دوتراکی ها اینطور همدیگر را صدا میزدند که البته به طرز جالبی این عبارت در قسمت های دیگر این قسمت نیز صدق میکند. آن مهمانی شام پر تشنج که در Horn Hill داشتیم، برخورد نفرت انگیز Walder Frey با داماد اش، نجات برن توسط عمو ایش و …

تکه ای کوتاه از قسمت بعد را میتوانید در کانال تلگرام ما مشاهده کنید. برای ورود به کانال اینجا کلیک کنید.

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

11 Comments

 1. انسیه June 4, 2016

  من که فکر نمیکنم سگ رو بفرستند برادرش رو رو بکشه،زیاد جالب نمیشه،اگه سر لوراس رو بفرستند جلوی کوه که برای بیگناهی خودش بجنگه نتیجه جنگ تن به تن خیلی هیجان انگیز و غیر قابل پیش بینی میشه!!!

 2. AMIR June 1, 2016

  خوب زود

 3. جان استارک June 1, 2016

  ببخشید یه سوال داشتم یه مرد تو وستروس همزمان میتونه دو زن داشته باشه ؟

 4. Mary May 31, 2016

  یکیشم مال جانه… اون بزرگه!!!!
  احتمالا اخر ار سریال جان فرمانروایی میکنه و دنریس میره جنگ و همه رو اتیش میزنه….!

 5. King in the North May 31, 2016

  خباب عالب بود… البته نه کل قسمت! فقط اون 30 ثانیه بینش برن! خیلی از ماجرا ها رو فاش کرد… اون جا که مد کینگ می گفت: همه شونو بسوزونید بعدش تصاویر وایت واکر میومد و بعد صحنه های دنریس به نظر داشت به این اشاره می کرد که تنها راه نجات وستروس استفاده از اژدهاهای تارگریان هاست… و اون سراغ دنریس که زنده است میره.
  اینم یه فن تئوری از خودم!!! احتمال کمی هم هست که ما شاهد نابودی اژدها ها و دنریس باشیم و به همین خاطر برن به فکر مد کینگ و یا حتی اژداد دنریس میفته! چون این مورد رو نمیشه نادیده گرفت که اریس تنها پادشاه دیوانه سوزاندن نبوده!!! یه حسی بهم میگه سانگ او فایر دقیقا به تارگارین ها و سانگ او ایس به استارک ها اشاره میکنه و رفته رفته همه باید جبه شو نو مشخص کنن و اگه نظریه اینترنتی صحیح باشه و هوند دخل داداششو بیاره و سرسی بمیره فک کنم سرنوشت لنستر ها با دنریس و شمالی ها با استارک رقم میخوره!
  اما چیزی که خیلی ادم رو گیج میکنه اینه که این دو جبهه درگیر میشن یا متحد!!! (نمیشه اختلاف استارک ها با تارگرین و لنستر ها رو نادیده گرفت!)

 6. مسترصالحی
  مسترصالحی May 31, 2016

  اگه قسمت 6 رو دیدن میتونین برین نقدش رو هم بخونین
  https://t.co/iDBUghYFjq

 7. جان استارک May 31, 2016

  به نظر دنریس داره به سمت شرارت میره و با مرگ احتمالی رمزی
  سریال به یک شرور دیگه نیاز داره و پادشاه شب به تنهایی نمیتونه جور تمام بار منفی سریالو بکشه پس ممکنه تقابل جان و دنریس رو تو ادامه ببینیم

 8. Musashi Husein
  Musashi Husein May 31, 2016

  Burn them all

 9. Mohammad Ask
  Mohammad Ask May 31, 2016

  این قسمتش من خوشم نیومد.قسمت قبلشم فقط چند دقیقه اخرش خوب بود.

  • Hamed Fn
   Hamed Fn May 31, 2016

   محمد خودتو برا قسمت اخر اماده کن اینا بچه بازیه =D

 10. dark May 31, 2016

  فكر ميكنم منظور از پرواز كردن برن اينه كه يكي از اژدها مال اونه و ميتونه كنترلشو به دست بگيره و سوارش بشه احتمالا

Comments are closed.