بررسی قسمت هفتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هفتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هفتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

 

سریال Game of Thrones معمولا شروع ناگهانی ندارد اما این فصل گویی تغییرات زیادی با بقیه ی فصل ها در روند سریال دارد. این بار دوباره یک شروع نا به هنگام و البته یک سورپرایز در ابتدای قسمت داشتیم، بازگشت شخصیتی که مدت ها بود از او بی خبر بودیم. این بار او را در کنار دوست اش بود با بازی Ian McShane دیدیم.
ما رسما به میانه ی فصل کنونی رسیدیم. این قسمت هم قسمت بدی نبود، The Hound برگشته! اما قسمت هفتم “Broken Man” خیلی محتاط و به دور از هرگونه پیچ و خم داستانی بود. در واقع در ادامه روند قسمت قبل به احتمال زیاد در حال آماده سازی و مقدمه چینی برای اتفاقاتی بزرگ در قسمت های پایانی است.

این مرد شکسته را آخرین بار در فصل چهارم سریال دیدیم که آریا او را به حال خود گذاشت تا بمیرد ولی Sandor Clegane زنده ماند و حتی بیشتر از این، زنده ماند تا عضو یک مکتب جدید صلح طلب شود و کارهای یدی انجام دهد! تا کنون این فصل شاید بیشتر از فصل های دیگر برای بیننده ها غافلگیر کننده بوده است.

houndback-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

اگر دردهای روحی و ترس هم بتوانند همانند زخم های فیزیکی صدمه زننده باشند مطمئناً مارجری تایرل و آریا استارک به دنبال یافتن راهی برای زنده ماندن در این وضعیت سخت و اسفناک هستند. به مکانی پر تنش برویم و آن هم جایی نیست جز سرزمین پادشاهی.
اگر شما هم مانند ما پیش بینی کرده بودید که صحبت های مارجری تمام حیله و نیرنگ بوده، این بار قسمت “The Broken Man” ثابت کرد که درست فکر می کردید. او دارد تمام سخنان High Sparrow را به خودش تحویل می دهد و نقش جالبی برای Septa Unella بازی می کند ولی بازهم در این حالت نگاه پر از نگرانی و ترسش را وقتی که به مادر بزرگش گفت آن جا را سریع تر ترک کند غیرقابل انکار است. انگار این آخرین باری بوده که مادربزرگش را ملاقات می کرد. مارجری شاید توانسته باشد خودش را از خشونت های زندان انفرادی اش و نفوذ به ذهنش نجات داده باشد اما برایش بهای زیادی می پردازد.

margaery-ep7-large_trans++tGQB12KHxxQCrwnTZkX0nw8QS1d5AEdcMJ2lkWLqYx0

از طرفی دیگر یک دختر در Braavos گیر افتاده است.
قدم زنان در قالب یک زن مسن با یک لبخند بر لب به او نزدیک شد. به همین سادگی با یک تغییر قیافه یک خنجر در دل آریا برای دو سه بار فرو رفت. یاد آور اتفاق تلخ و ناگواری که برای عروس برادرش راب استارک در عروسی قرمز افتاده بود. آریا از برادر بزرگتر اش چالاک تر است و خودش را از دست دخترک ماسک زده آزاد می کند و به داخل کانال آب می پرد. ولی اشک ها و افتادن بدن خونینش در کانال آب دل هر کسی را به درد می آورد.
ولی هنوز برای آریا زود است که بمیرد! این چنین پایانی برای چنین شخصیتی فوق العاده ناگوار و غیر قابل قبول است. پس از آن همه قسمت در مورد ماجراهای آریا و فرارش از وستروس اتفاقاتی که در براووس برایش افتاد و چوب بازی هایش و هیچکس شدن هایش و در نهایت تصمیمش برای بازگشت به وستروس اگر آریا بمیرد همه سرخورده می شوند و به نظر مسخره و پوچ میاید. اما خب این سریال یا داستان با جان اسنو به ما نشان داد که اگر شخصیتی هنوز داستان اش تمام نشده باشد به احتمال زیاد نخواهد مرد. حالا بعداً خدا میداند چه بلایی قرار است سر اش بیاید اما فعلاً خوشبختانه آریا زنده ماند.

arya-ep7-large_trans++piVx42joSuAkZ0bE9ijUnGH28ZiNHzwg9svuZLxrn1U

در دنیایی دیگر خواهر آریا می خواهد دوباره شمال را به دست بگیرد اما با چند نفر از Wildlingها و 62 نفر از مورمنت و چند صد نفر از جاهای دیگر…!
در نیمه ی پر لیوان می توانیم ببینیم که Wun wun غول بزرگ طرف آنها را گرفته است و البته نقش مهم لیدی مورمنت کوچک را هم اصلا نمی شود در نظر نگرفت.
کارها به دست سر داوس که در صحبت با دختر بچه ها حرفه ای است سپرده شد و توانست نظر او را جلب کند.
سانسا پیش از این در حال نامه نوشتن به کسی دیده شد، احتمالا برای جذب کمک بیشتر. اما چه کسی می تواند باشد؟ یکی از گزینه های پیش رو احتمالا پیتر بیلیش است. ما می دانیم که او شوالیه های Vale را در اختیار دارد و همه به فرمان او می توانند آماده ی جنگی شوند ولی او به ازای این کار چه درخواستی می کند؟ این کار چه هزینه ای برای سانسا خواهد داشت؟ آیا سانسا باید در یک ازدواج وحشتناک دیگر حاضر شود؟
لیدی مورمنت کوچک در صحبت هایش پرسیده بود که سانسا یک لنیستر است یا بولتون؟ سانسا در جواب گفت من کاری که باید را انجام می دهم. آیا این بار هم می کند؟

GoT-Jon-and-Sansa
Ian McShane نیز در سریال Game of Thrones یکی از قهرمانانی بود که پایان تراژیکی داشت. البته او با حرف هایش در مورد سریال و مسخره کردن آن چند وقت پیش سر و صداهایی راه انداخته بود اما نمیشود از بازی زیبای اش گذشت. او در نقش نصیحت کننده ای که سندور را زیر پروبال خود گرفت فوق العاده ظاهر شد. او یک فرد خاص بود، رهبر یک گروه که همیشه مثبت فکر می کرد اما هیچ وقت ادعا نداشت که جواب همه چیز را می داند. البته این مرد بزرگ در انتها توسط Brotherhood without Banners به دار آویخته شد و تمام گروهش به طرز فجیعی کشته شدند. چقدر بد که تا Ian McShane در سریال معرفی شد مجبور شدیم با او خداحافظی کنیم!

BN-OI499_mcshan_J_20160605220930
از طرفی دیگر Jaime به ریورران رسید و Bronn نیز اولین حضورش را در فصل جدید شاهد بودیم. این قسمت شامل حضور Blackfish بود که شخصیتی جالب و پر جذبه داشت و با اینکه این سکانس پر از مذاکره و اتفاقات به نظر غیر مهم بود، Blackfish آن را به بهترین سکانس این قسمت تبدیل کرده بود.

Untitled-2

فعلا خبر خاصی در ریورران نیست البته تا رسیدن Brienne! حتما با رسیدن او در قسمت بعدی و ملاقات با کسی که به او علاقه مند شده بود شاید شاهد اتفاقات جالب تری در ریورران باشیم. قسمت کوتاهی از این مواجه را میتوانید در پروموی قسمت بعدی (قسمت 8 از فصل 6) در کانال تلگرام ما مشاهده کنید. آدرس را که دارید؟! https://telegram.me/ftvshows

پی نوشت:

1- تیکه هایی که مادربزرگ مارجری به سرسی انداخت خیلی چسبید!

2- طبق سنت اسم این قسمت نیز در جای جای آن به چشم میخورد، میتوانستید Broken Man را به تیون، جیمی، بلک فیش یا مهمترین آن The Hound نسبت دهید.

 

 

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص...

8 Comments

 1. فرید June 12, 2016

  رییس جان همین طوری یکی یکی اسم ها با عکسها بهترین حالت برای نقد هست چون اسمها واقها سخته مخصوصا از چهارم شخص به بعد با این طرز بسیار خوشحالم کردی

 2. Mohammad Yazdanpanah
  Mohammad Yazdanpanah June 9, 2016

  كاشكي هرشب يه قسمت پخش ميشد 😄

 3. Amin Hedayati
  Amin Hedayati June 9, 2016

  62نفر 😐

 4. hasan June 8, 2016

  نقد خیلی خوبی بود
  من هم یک نکته اضافه کنم من فکر کنم تیون و خواهرش( اگه اشتباه نکنم یارا ) به براووس رفتن همون جایی که آریا هست اسم قسمت بعدی سریال هیچ کس هست و مطمئنا بیشترین تمرکزش رو ی آریا و اتفاق هایی که آنجا رقم خواهد خورد و مسیر آریا به تیون می خوره

  3 تا احتمال میشه در نظر بگیریم
  اولیش که تیون کمکش کنه با هم برن پیش دنریس
  دومیش اینه تیون کمکش کنه بهش بگه خواهرش زندس بره وستروس
  سومیش هم اینه تیون کمکش کنه ولی اسیرش کنن
  به هر حال به قول شما آریا زنده می مونه

  این قسمت یک قرینه جالب داشت

  آخرین بار که سگ شکاری نشان داد زخمی شده بود داشت گریه می کررد که آریا کارش تموم کنه ولی تنها موند
  حالا که بعد 2 فصل نشونش داد این بار آریا زخمی شده بود داره گریه می کنه به هیچ کس هم نمی تونه اعتماد کنه تنهاتر از همیشه شده

 5. Mahmoud Anafjeh
  Mahmoud Anafjeh June 8, 2016

  اون تیکه ۶۲ اسسسسمی بود

 6. Hanie Shirdel
  Hanie Shirdel June 8, 2016

  من تازه فصل دوم رو ديروز رفتم خريدم ولى هنوز وقط نكردم ببينم

 7. Mahbobe Pd
  Mahbobe Pd June 8, 2016

  کلا این فصل زیاد نمیچسبه… اریا باید انتقامشو بگیره

 8. Masoud Charisma
  Masoud Charisma June 8, 2016

  آه

Comments are closed.