بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هشتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هشتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***

قسمت یکشنبه شب Game of Thrones هیجان انگیز بود، شاید بیشتر به خاطر آنچیزی که نبود نه آن چیزی که بود! البته همه قسمت ها نباید هیجان انگیز و پر خرج باشند به خصوص که قرار است قسمت بعدی بسیار هیجان انگیز باشد و پر خرج! با این حال این قسمت بیشتر به شخصیت پردازی و رشد شخصیت ها و همچنین آماده سازی برای دو قسمت آخر پرداخت. که خب یکی از آن ها به احتمال زیاد فقط شامل جنگ حرامزاده ها خواهد در قسمت بعدی که نام قسمت هم اصلاً همین است. دیگری نیز که قسمت آخر است به احتمال زیاد داستان برن را کامل خواهد کرد و ما را در خماری تا یکسال دیگر قرار خواهد داد. البته صحبت هایی از ساخت یک سریال برگرفته از Game of Thrones یعنی یک Spinoff شنیده می شود!

بیایید شروع کنیم!

در سریال Game of Thrones برای هیچ کس نبودن باید بهای زیادی پرداخت!

بسیاری بر این عقیده اند كه این قسمت تمام كارها و تلاش هایی كه آریا در این دو فصل کرد را زیر سوال برد ولی به نظر درست نیست. او یك جنگجوی قوی شده است. او كاملا بزرگ شده و تمام آموخته هایش، ذره ذره ی آن ها را در وجودش جمع كرده است.
این هفته جكن هگار درنهایت به او می گوید كه او موفق شده است كه “هیچ كس” باشد ولی حتی بدون گفتن این حرف كاملا مشخص است كه او شخصیت متفاوتی پیدا كرده است.
صحنه ی جنگ مورد انتظار بیننده ها تئوری ساخته شده جنگ بین آریا و دخترك در قالب یك نفر بود. در این تئوری دخترك ساخته و پرداخته ی ذهن آریا بود و آریا در ذهن خود احساس می كرد كه حتما باید او را بكشد تا بتواند هیچ كس نباشد. اگر این تئوری درست می بود دخترك آریا را می كشت و به جكن می گفت كه آریا كشته شده است و درنهایت ماسك خود را برمیداشت و می دیدیم كه او همان آریا است كه اكنون یكی از مامورهای خدای چندین صورت شده است.
ولی داستان اینگونه نبود. با وجود زخم های زیادی كه در شكم آریا بود او واقعا چیزی به جز یك تكه گوشت نبود. این همه زخم شاید بسیاری از جنگجوها را از پا دربیاورد ولی آریا توانست فرار كند و بجنگد (البته با تشكر از دستان پرمهر لیدی كرین!)
البته لیدی كرین در این فواصل به طرز وحشتناكی توسط دخترك كشته شد. این قسمت از داستان و آنهمه داستان پردازی های قبلی واقعا هدر رفت! آریا در خیابان های براووس دنبال می شود ولی فقط برای اینكه بتواند به شمشیرش Needle برسد. شمع را خاموش میکند و با یكی از ترس هایش روبه رو می شود. به هرحال موقعی که کور بود توانایی هایی بدست آورده بود که ظاهراً دخترک نداشت. هوش خوبی به خرج داد.
البته ما حتی جنگ بین آریا و دخترك را هم ندیدیم. آریا فقط برد و ما را از لدت دیدن برد آریا محروم شدیم! حالا اگر بخواهیم خیلی توهم هم بزنیم ممكن است بازهم مشخص شود كه دخترك برده اما صورت آریا را به عنوان نقاب زده باشد که البته با توجه به جملات بعدی آریا دور از انتظار و مسخره خواهد بود، اما تقصیر خودشان است به ما نشان ندادند. ما حتی هنوز مطمئن نیستیم استنیس مرده باشد! یا حتی مرگ Blackfish را هم در این قسمت ندیدیم.

20160609_ep608_add_publicity_still_04-001571321

صحبت از Blackfish شد یک سری هم به آن قسمت از داستان بزنیم.

در اینجا برخورد Jaime Lannister و Brienne را دیدیم که جالب بود و بعد از آن هم صحبت های جیمی با Edmure و بازگرفتن ساده و راحت قلعه. منتهی نکته ای که اذیت میکند این است که ظاهراً قرار نیست این جیمی بلاخره به خود بیاید، تا به سمت خوبی پیش میرود سریع از طرفی دیگر به سمت بدی کشیده میشود. جیمی یکجورایی مثل یک بچه است. اگه باهاش خوب برخورد کنید مثل یک پسر خوب عمل میکند، مثلاً همان قسمت که Brienne از او خواست که قول بدهد بگذارد ارتش Tully بدون اینکه آسیب ببیند به سمت شمال برود و به سانسا کمک کند، هر کسی دیگری جای او بود از این تقاضا خنده اش میگرفت. اما وقتی با جیمی مثل بچه بد یا به عنوان Kingslayer رفتار کنید، سریع عوضی میشود. این در آن قسمت مواجه اش با Edmure کاملا مشخص است که اول خوب شروع شد اما تا زندانی حقایق را برای او بازگو کرد جیمی عوض شد. البته او کم نگفت! او گفت: “تو خودتو یه آدم خوب تصور میکنی؟ بعد از اینکه خانواده منو سلاخی کردی؟ تو بلاخره ته دل ات میدونی که آدمی شیطانی هستی نه؟ به من بگو دلم میخواد بدونم. چطور خودت رو توجیه میکنی؟” اما سخنان Edmure شاید دردناکتر هم برای جیمی باشند، شاید چون خود او از این حقایق آگاه است و برای همین یک جورایی میگوید: “فکر میکنی من عوضی ام؟ بذار نشونت بدم ببینی تا چه حد میتونم عوضی باشم. من تو و اون بچه لعنتی تو از روی دیوار قلعه به پایین پرت میکنم.” البته خب دقیقاً اینطوری نگفت اما از حرف هایش میشد اینطور استنباط کرد و این ها از طرف کسی میاید که قبلاً تجربه در پرت کردن بچه از روی بلندی داشته است!

در انتها هم Blackfish را کشتند و قلعه را تصاحب کردند که البته به نظر او زود کشته شد و داستان بهتری میتوانست داشته باشد. به نظر جدبه و کشش شخصیتی خوبی داشت، او از مردن در عروسی خونین نجات یافته بود، مردانی را به طرف خود کشانده بود و Riverrun را دوباره تصاحب کرده بود، اما همین آدم ها به دلایلی نا معلوم ناگهان بر ضد او میشوند و Edmure را با اینکه میدانند در اسارت لنیستر ها بوده و به احتمال زیاد شستشوی مغزی شده به عنوان لرد اصلی قبول میکنند. نویسندگی این قسمت خیلی شسته رفته و بد به نظر آمد.

ep58-ss06-1280.0

به سوی The Hound محبوب میرویم. سندور کلیگان درنهایت به برادران قانون شکن یا بی پرچم رسید.
در این زمان آنها تقریبا در یک جبهه اند. در اینجا در این باره که کدامیک چه کسی را بکشد صحبت می کنند اما در نهایت درکنار هم شام می خورند و گپ می زنند. واضحا بریك و توروس قصد دارند به شمال كه “بادهای سردی” می وزد بروند. شاید توروس یك نظر دیده باشد كه White Walker ها دارند می آیند. هرچه كه باشد آن ها می خواهند افراد خوب را جمع كنند كه یكی از آنها The Hound است. او جواب درست و قطعی ای برای این پیشنهاد ندارد. به نظر نمیرسد که او همراه آن ها به شمال برود، شاید به سمت جنوب حركت كند و برادرش را پیدا كند.
جنگ بین The Hound و برادر اش Mountain  آن گونه ای كه ما فكر می كنیم ممكن است اتفاق نیافتد ولی درهرصورت باید اتفاق بیافتد. مگر اینكه او دوباره به بریین بربخورد! و بازهم البته این احتمال وجود دارد كه این دو برادر هرگز باهم ملاقات نداشته باشند و سندور به شمال برود تا با دشمن واقعی روبه رو شود!

game-of-thrones-season-6-episode-8-the-hound

اما در سرزمین پادشاهی، سرسی خشونت را انتخاب كرد و گرگور كیگان یا همان The Mountain با دستان خالی سر یكی از افراد faith را از تنش جدا كرد.
در واقع این صحنه خیلی دل آدم را خنك می كند! Mountain یك شرور است، سرسی یك شرور است. این ها اصلا انسان های جالبی نیستند ولی باز با این حال خیلی راضی كننده است كه ببینیم طرفداران Sparrow از صحنه ی روزگار حذف می شوند و ترس بر اندامشان می افتد.
درطولانی مدت اوضاع اصلا به نفع سرسی نیست. Tommen ابله به سرسی صدمه ی بیشتری می زند صد رحمت به جافری! اگر دیدید سرسی دخل پسر اش را آورد تعجب نکنید!
پادشاه در زیر رهنمودهای استاد جدیدش The High sparrow محاكمه بر اساس جنگ دو نفره را منسوخ اعلام كرد (خدا میداند کدام احمقی در ابتدا این قانون را گذاشته بود!) و تقریبا می شود گفت آخرین شانس سرسی را از بین برد و به احتمال زیاد شاید جنگ Hound با برادرش Mountain را نیز خراب کرد.
سرسی ممكن است خشونت را انتخاب كند اما اگر هیچ كس دیگری این انتخاب را نكند او ممكن است نیاز داشته باشد خشونت بیشتری به كار ببرد. شاید خشونت بیشتر! شاید Qyburn محل اتفاق افتادن آن را می داند!
سرسی و Qyburn زمزه می كنند؛
– “سرورم، آن شایعه كه درمورد آن به من گفتید، پرنده های من آن را بررسی كردند.”
– “و؟ فقط شایعه است یا چیزی بیشتر؟”
– “بیشتر، خیلی خیلی بیشتر.”
این به نظر می رسد كه درمورد Wildfire باشد. آیا سرسی دارد خود را آماده ی این می كند كه مقرپادشاهی را به آتش بكشد؟ یا شاید هم فقط High Sparrow را؟ باید ببینیم!

game-of-thrones-season-6-episode-8-the-mountain

 • در میرین هم اتفاق خیلی خاصی نیافتاد. ما حتی هیچ جزییاتی درمورد ماموریت مخفی لرد وریس وقتی پیش از رسیدن ارباب ها رفت نفهمیدیم. حتی وقتی دنریس هم به این شهر در مرز سقوط رسید هیچ حرفی نزد. این همه صحنه راه به جایی نبردند. البته یک چیز جالب بود که دیدن آن کشتی ها اول اینطور به نظر میرسید که گری جوی ها رسیده اند اما بعداً دیدیم که نه اینطور نبود. حالا شاید بعداً گری جوی ها به کمک بیایند و با گرفتن کشتی ارباب ها نیز ارتش دنریس تعداد کشتی لازم برای سفرش به سمت سرزمین پادشاهی را پیدا کند. البته اگر این اتفاق بیافتد در این بین کلی کشتی داغون خواهد شد.

BN-OK877_tyrion_J_20160610152545

نکته آخر یک پیش بینی از ما است. همانطور که در پروموی قسمت بعدی در کانال تلگرام ما دیدید، جان اسنو به بانوی قرمز میگوید: “اگر من ایندفعه مردم منو دیگه زنده نکن.” و ما فکر میکنیم که او ایندفعه هم خواهد مرد شاید به دست خود رمزی اما رمزی نمیداند که یک گفته ای است که بین گری جوی ها محبوبیت دارد: “What is dead may never die” چیزی که مرده است دوباره نخواهد مرد. به هر حال اینم یک پیش بینی است، خیلی از پیش بینی های ما اشتباه از آب در آمدند اما از لذت تئوری آفرینی کم نکردند. نظر شما چیست؟ در کامنت ها نظرتان را درباره نقد و بررسی های ما از این سریال و تئوری ها و نظرات خودتان در باره هر قسمت بیان کنید.

پست های مرتبط

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت آخر فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت دهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** افراط گرایی در هر نوع اش خطرناک است چه در خدمت هفت مقدس باشد یا ارباب نور، همانطور که Davos فهمید Melisandre, Stannis و Selyse با نام خدای قرمز چه بلایی سر...

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت نهم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت نهم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید *** خب فکر کنم تمام کسانی که از دو قسمت قبلی این فصل ناراضی بودند با دیدن این قسمت راضی شده باشند! همانطور که پیش بینی کرده بودیم قستمی بزرگ، پر خرج و با شکوه بود...

بررسی قسمت هفتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

بررسی قسمت هفتم فصل 6 سریال GAME OF THRONES

***این مطلب حاوی اسپویلر میباشد، اگر هنوز قسمت هفتم، فصل ششم این سریال را ندیده اید، از خواندن ادامه مطلب و کامنت ها خود داری کنید ***   سریال Game of Thrones معمولا شروع ناگهانی ندارد اما این فصل گویی تغییرات زیادی با بقیه ی فصل ها در روند سریال دارد. این بار دوباره یک شروع نا به...

14 Comments

 1. جواد June 19, 2016

  راستش من با تفسیر شما تا حدودی موافقم و تا حدودی مخالف…از یه طرف شما دارین طرفداری استارک ها رو میکنید..در ص.رتی ک واقعا عاقلترین خاندان ک بدون کمک جورج مارتین خودشون رو تو سریال تثبیت کردن…لنیسترهان…از طرفی جیمی بچه نیست ک تصممش یهویی باشه…اون میدونه کی چ کاری درسته واس انجام دادن….کاری هم ب دنریس ندارم ک کلن اضافیه تو سریال

 2. مهشید June 18, 2016

  فک میکنم تامن اینقدی که به نظر میرسه احمق نباشه . با مارجری دارن نقشه میکشن برا گجشک اعظم . سرسی اگر تامن نباشه دیگه هیچه امکان نداره به بچش اسیبی بزنه.
  در کل این فصل داستان اصلی و ول کرده , چرت و پرت تحویل میده , آب بستن تو سریال که 50 سال دیگه ام تموم نشه . کاراکترای اصلی و به ثانیه نشون میده , ولی همون ام جذابیت زیادی نداره . برای ی سریال 10 قسمتی که هر فصلش تو ی سال خسته کنندس .
  نقدای شما جذاب تر از سریاله این فصل :))

  • NED June 18, 2016

   :))

 3. محمدرضا June 17, 2016

  سریال جذاب شده ولی خیلی لفتش میدن . ده قسمت واسه یک سال صبر کردن زیادع !!! حداقل بیست قسمتی میکردن سریالو

 4. رضا June 16, 2016

  اهن زاده های فراری هم تو شهر اریا هستن احتمالا با هم میرن پیش مادر ازدها

 5. ممد June 16, 2016

  تسلیم قلعه بسیار بسیار مضخرف بود!!!!! اون یارو کی بود یهو پیداش شد؟!!!! وقتی که چاقو زیر گردن ادمیور گرفته بودن کجا بود؟!!!!

 6. arash June 16, 2016

  سرنوشت جنگ اسنو ها توسط برن با قدرت زیادی ک بدست اورده در اخرین لحظه تغییر میکنه

 7. پویا June 16, 2016

  با نظر شما مخالفم …چرا جان این قسمت بمیره؟ اگه بمیره خب کی میخواد زنده ش کنه؟ جان دیگه دوست نداره زنده بشه …ملیساندر هم زنده ش نمیکنه . نمیشه که جان فصل 6 زنده شه فصل 6 هم بمیره

  • NED June 16, 2016

   عزیز با دقت بخون متن رو. گفتم که احتمالاً ضربه کاری میخوره اما نمیمیره برای اینکه قبلاً مرده و چیزی که مرده دوباره نمیمیره. کسی قرار نیست دوباره زنده اش کنه. البته این در حد یه فرضیه و پیش بینی سرگرم کننده است!

 8. Reza Hadipour
  Reza Hadipour June 16, 2016

  این فصل مثه فصل های قبل خیلی جذاب نیس 😖

  • Masoud Charisma
   Masoud Charisma June 16, 2016

   دقیقا !! موافقم

 9. ZERO June 15, 2016

  فقط خدا کنه این رمزی بمیره خلاص بشیم ازش

 10. ZERO June 15, 2016

  عالی بودش

 11. رضا June 15, 2016

  به نظر میرسه در اوایل جنگ به نفع رمزی جنگ پیش میره ولی در اخر یا سپاه کمکی بلک فیش یا یکی دیگه به کمکشون میاد

Comments are closed.